Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛАТЕНТНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛАТЕНТНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

Назва:
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛАТЕНТНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,22 KB
Завантажень:
473
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ОБОЛЕНЦЕВ ВАЛЕРІЙ ФЕДОРОВИЧ
УДК 343.9
АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛАТЕНТНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
Спеціальність 12.00.08: кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Харків - 2001
Дисертацiя є рукописом.
Робота виконана на кафедрi кримiнологiї та кримiнально-виконавчого права Нацiональної юридичної академiї України iменi Ярослава Мудрого Мiнiстерства освiти i науки України.
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор Даньшин Iван Миколайович, професор кафедри кримiнологiї та кримiнально-виконавчого права Нацiональної юридичної академiї України iменi Ярослава Мудрого, член-кореспондент Академiї правових наук України, Заслужений працiвник народної освiти України.
Офiцiйнi опоненти:
·
доктор юридичних наук, професор Лановенко Ігор Петрович, провідний науковий співробітник Інституту держави та права ім. В.М.Корецького Національної академії наук України, член-кореспондент Академiї правових наук України, Заслужений діяч науки і техніки України.
· кандидат юридичних наук, доцент Попович Володимир Михайлович, заступник начальника Науково-дослідного центру Української фінансово-економічної академії Державної податкової адміністрації України.
Провiдна установа – Нацiональна академiя внутрiшнiх справ України Мiнiстерства внутрiшнiх справ України, кафедра кримiнологiї, м.Київ.
Захист вiдбудеться “02” листопада 2001 р. о 10-00 годинi на засiданнi спецiалiзованої вченоi ради Д 64.086.01 у Нацiональнiй юридичнiй академiї України iменi Ярослава Мудрого (610024, м.Харкiв, вул. Пушкiнська, 77).
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Нацiональної юридичної академiї України iменi Ярослава Мудрого (610024, м.Харкiв, вул. Пушкiнська, 77).
Автореферат розiсланий “28” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради підпис Ю.П.Битяк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успішне теоретичне і практичне вирішення таких важливих кримінологічних проблем, як виявлення причин і умов злочинності, а також ефективна протидія їй, можливо за наявності об'єктивного врахування всіх вчинених у суспільстві злочинів.
Проте, як свідчить практика, за межами офіційного статистичного обліку залишається значна кількість фактично вчинених суспільно небезпечних діянь, що в основному становлять масив латентної (прихованої) злочинності. За міжнародними оцінками, обсяг прихованих злочинів визначається на рівні 60% усієї злочинності. У деяких видів злочинів цей показник коливається в ще більших межах. Подібне явище має місце в усіх країнах світу, в тому числі й в Україні, де відбуваються радикальні зміни в економічній, соціальній і політичній сферах. Названі зміни, вміщуючи в собі великий позитивний заряд, одночасно мiстять нездорові, суперечливі сторони, однією з яких є існування високого рівня латентної злочинності.
Її наявність спричиняє низку негативних наслідків. Зокрема, порушується принцип невідворотності покарання, створюється обстановка безкарності, з'являється мотивація вчинення нових злочинів. Унаслідок латентизації порушені злочинними посяганнями суспільні відносини або не відновлюються взагалі, або відновлюються з запізненням. Та й самі факти несвоєчасного реагування уповноважених державних структур на вчинені злочини, стаючи відомими населенню, знижують довіру до правоохоронної діяльності. Все це разом узяте впливає на боротьбу зі злочинністю, на процеси побудови в країні правової, демократичної держави.
Сумніви у вірогідності і повноті даних кримінально-правової статистики стали підставою для прийняття в Україні Програми вивчення причин латентності злочинів та розробки засобів забезпечення боротьби з латентною злочинністю, що підготовлена і здійснювалася на виконання доручення Президента України Л.Д.Кучми від 23 лютого 1998р. №1-14/118.
Перелічені обставини разом зi складною криміногенною обстановкою в нашому суспільстві обумовили необхідність проведення актуального багатоаспектного дослідження проблем латентної злочинності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ЛАТЕНТНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок