Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА СВОБОДИ І ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЇ ПРАВОСВІДОМОСТІ (ХРИСТИЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ)

ПРОБЛЕМА СВОБОДИ І ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЇ ПРАВОСВІДОМОСТІ (ХРИСТИЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ)

Назва:
ПРОБЛЕМА СВОБОДИ І ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЇ ПРАВОСВІДОМОСТІ (ХРИСТИЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський військовий університет
НІКОЛОВ ПАВЛО ОЛЕГОВИЧ
УДК 123: 340.11
ПРОБЛЕМА СВОБОДИ І ЕВОЛЮЦІЯ
ЗАХІДНОЇ ПРАВОСВІДОМОСТІ
(ХРИСТИЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків - 1999
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана на кафедрi теорiї культури та фiлософiї науки в Харкiвському
державному унiверситетi, Мiнiстерство освiти України.
Науковий керiвник: доктор фiлософських наук, професор
Шкода Володимир Васильович,
Харкiвський військовий унiверситет,
ст. наук. співробітник науково-дослідницького
відділу наукових проблем військової освіти
Офiцiйнi опоненти:
доктор фiлософських наук, доцент Данільян Олег Генадійович, професор кафедри філософії Харкiвського військового університету;
кандидат філософських наук Максимов Сергій Іванович, доцент кафедри філософії Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, (м.Харків).
Провiдна установа:
Університет внутрішніх справ МВС України , кафедра філософії. Міністерство внутрішніх справ України, м.Харків
Захист вiдбудеться 30 вересня 1999 р. о 15 годинi на засіданні спецiалiзованої
вченої ради К.64.702.05 при Харкiвському військовому унiверситетi за адресою:
310043, м. Харкiв, вул. Динамівська, 6, ауд. Д 606.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Харкiвського військового університету за адресою: 310043, м.Харкiв, м.Свободи 6,
Автореферат розiсланий " 28 " серпня 1999 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
Загальна характеристика роботи.
Актуальність теми. Проголошення України правовою державою є значною мірою метою, втілення якої потребує значних зусиль – як теоретичних, так і практичних – у формуванні правосвідомості справжнього громадянина суспільства. Реалізація цієї мети значною мірою залежить від подолання ідеологічного “вакуума” у суспільній свідомості, але це можливо лише у випадку звернення до домінант західної свідомості і, в першу чергу, до християнської спадщини. Проблема свободи завжди була ключовою у розвитку західного суспільства та інтерпретації його сутнісних рис. І від того чи іншого підходу до її вирішення залежать тенденції та шляхи формування, а також “ідеологічного” та наукового обгрунтування важливих елементів специфічно західної правосвідомості як частини суспільної свідомості. Але розуміння свободи в західному світі невіддільне від християнського контексту її становлення. Адже, як відмічав ще наприкінці ХІХ ст. Роберт Дарест, “перед обличчям фактів не можна проповідувати, нібито європейська цивілізація виникає з двох джерел – римського і германського, як і відносити на рахунок германського впливу все те, чого немає в текстах римського закону”. Проте і до теперішнього часу джерела західної правосвідомості та шляхи її еволюції залишаються нез’ясованими, оскільки вершина античної правової думки і практики – римське право – є переважно приватним правом. Тут відсутні правова доктрина, принципи і норми – все те, що належить до специфіки романо-германської правової системи (в роботі не йдеться про візантійську правосвідомість, яка формується вже в умовах панування християнської ідеології). І при цьому воно швидше закон (зовнішня препона), аніж право (можливість дій). З іншого боку, суспільний устрій стародавніх германців та їх свободи не є унікальними, але загальнопервісними і притаманними будь-якій культурі. Очевидно, що ці труднощі не пов’язані зі слабкістю конкретних теоретичних підходів, але демонструють неможливість встановлення дійсних передумов західної правосвідомості поза специфічною концепцією свободи, що склалася на Заході.
Актуалізація проблем, пов’язаних із виявленням вихідних елементів і основних напрямів еволюції західної правосвідомості, вимагає розгляду проблеми свободи у її християнському контексті. Тому чітке розмежування загальносоціального і християнського аспектів у розумінні свободи дає можливість з’ясування джерел і змісту тих рис західної концепції прав і свобод (нової інтерпретації нормативної структури буття, норми, особистості, нового у співвідношенні права і закону, права і влади), які є структуроутворюючими у західній правосвідомості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА СВОБОДИ І ЕВОЛЮЦІЯ ЗАХІДНОЇ ПРАВОСВІДОМОСТІ (ХРИСТИЯНСЬКИЙ КОНТЕКСТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок