Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ОСНОВ ГУМАНІСТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

РОЗВИТОК ОСНОВ ГУМАНІСТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК ОСНОВ ГУМАНІСТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
УСАЧОВА Галина Михайлівна
УДК 37.035.6 (477)
РОЗВИТОК ОСНОВ ГУМАНІСТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ
13.00.06 – теорія, методика і організація
культурно-просвітньої діяльності
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв. Міністерство культури і туризму України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Бойко Людмила Павлівна,
Київський національний університет культури і
мистецтв, професор кафедри гуманітарних
дисциплін.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Брилін Борис Андрійович,
Вінницький державний педагогічний
університет ім. М. Коцюбинського, завідувач
кафедри ансамблевого виконавства та
естрадного мистецтва;
кандидат педагогічних наук, професор
Миронюк Олена Григорівна,
Державна академія керівних кадрів
культури і мистецтв, професор кафедри
режисури.
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний
університет, кафедра культурології.
Захист відбудеться “12” червня 2006 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01601 м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 7 травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В.Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У період становлення України як суверенної держави, відродження духовності суспільства проблема виховання підростаючого покоління набуває особливої актуальності. Становлення принципів демократичного виховання невіддільне від ідей національного виховання як методологічної основи сучасних освітньо-виховних процесів.
У Державній національній програмі “Освіта” (Україна XXI століття) наголошується на тому, що національне виховання має бути спрямоване на формування у молоді і дітей світоглядної свідомості, ідей, поглядів, переконань, ідеалів на основі традицій, звичаїв, інших соціально-значущих надбань вітчизняної і світової духовної культури.
У цьому зв’язку набуває особливого значення діяльність позашкільних навчальних закладів освіти і закладів соціально-культурної сфери, пріоритетними для яких є ідея відродження українських виховних традицій, прилучення дітей і молоді до цінностей сучасного виховання.
Національне виховання як багатоаспектна проблема привертає увагу дослідників різних галузей знань. Особливий інтерес для нашого дослідження становлять праці філософського спрямування (А.Арнольдов, О.Братко-Кутинський, В.Дзюба, А.Кирилюк, О.Колесник, В.Нестеренко, І.Надольний, Н.Старовойтова, В.Пазенок, К.Шудря ), в яких ґрунтовно аналізується феномен національного наприкінці XX століття, розкрито діалектичну взаємодію культурної політики і національної самосвідомості.
Значне місце в сучасній педагогіці і психології посідають проблеми формування національної самосвідомості, громадянської позиції молодого покоління (І.Бех, М.Боришевський, Т.Ващенко, П.Кононенко, І.Маноха, І.Мартинюк, П.М’ясоїд, В.Роменець, М.Стельмахович, Ю.Ступак, Б.Чижевський, П.Щербань).
Все активніше привертає увагу дослідників комплекс питань з гуманістичного і національного виховання дітей різного віку засобами культурно-дозвіллєвої діяльності (О.Бездверна-Хомеріки, Б.Брилін, О.Гавеля, Л.Диненкова, Г.Загадарчук, Т.Зякун, В.Кірсанов, Н.Кутова, О.Миронюк, М.Поплавський, В.Салко, О.Сасихов).
Проте спеціальні дослідження з питань становлення основ гуманістичного світогляду молодших школярів засобами українського національного виховання не здійснювались.
Теоретичний аналіз діяльності освітньо-виховної роботи позашкільного закладу як безперервного процесу, що становить цілісну систему як сукупність взаємопов’язаних методик і технологій (А.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ОСНОВ ГУМАНІСТИЧНОГО СВІТОГЛЯДУ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ УКРАЇНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок