Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ З УРАХУВАННЯМ ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МАТЕРІВ – ГОДУВАЛЬНИЦЬ І ДІТЕЙ

ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ З УРАХУВАННЯМ ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МАТЕРІВ – ГОДУВАЛЬНИЦЬ І ДІТЕЙ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ З УРАХУВАННЯМ ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МАТЕРІВ – ГОДУВАЛЬНИЦЬ І ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
ПАЩЕНКО ІРИНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 616–053.3:618.63:618.73]-084:615.35+613.2
ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ З УРАХУВАННЯМ ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МАТЕРІВ – ГОДУВАЛЬНИЦЬ І ДІТЕЙ
14.01.10 - педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Запорізькому державному медичному університеті
МОЗ України.
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент Шульга Анатолій Олександрович, Запорізький державний медичний університет МОЗ України, доцент кафедри пропедевтики дитячих хвороб.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Набухотний Терентій Кирилович,
Українська військово-медична академія, професор кафедри військової загальної практики – сімейної медицини;
доктор медичних наук, професор Кобець Тетяна Володимирівна,
Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри пропедевтики педіатрії.
Провідна установа:
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України, відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться „ 25 ” січня 2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.01 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, м. Сімферополь, бул. Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий „ 23 ” грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Смуглов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з актуальних проблем вітчизняної педіатрії є відродження традиції грудного вигодовування немовлят. Жіноче молоко – це не тільки адекватна повноцінна їжа для дітей раннього віку, але і “золотий стандарт” оптимального харчування, який включає цілий комплекс захисних факторів та біологічно активних з’єднань (Воронцов И.М., 1998; Отт В.Д., 2000; Тутельян В.А. і співавт., 2004; Лук’янова О.М., Антипкін Ю.Г., 2006).
За декларацією ВООЗ (1990), “в якості глобальної цілі досягнення оптимального здоров’я і харчування матері та дитини, всі жінки повинні мати можливість практикувати виключно грудне вигодовування усіх дітей від народження до 6 місяців життя”. Тому особливу стурбованість викликає тенденція до зниження розповсюдженості і тривалості грудного вигодовування, яка спосте-рігається в останні десятиріччя (Лук’янова О.М., 2005; Г.М. Траверсе і співавт., 2003; Марушко Ю.В. і співавт., 2004; Шадрін О.Г. і співавт., 2006).
Організація роботи по охороні, сприянню і підтримці грудного вигодовування, що проводиться в Україні в рамках ВООЗ/ЮНІСЕФ, Національної програми “Діти України”, “Програми підтримки грудного вигодовування дітей України” МОЗ направлена на підвищення лактаційної здатності жінок та частоти охоплення малюків природним вигодовуванням. Впровадження сучасних медичних технологій підтримки лактації сприяло росту частоти і тривалості грудного вигодовування в останні роки (Марушко Т.Л. і співавт., 2000, 2003; Орда О.М. і співавт., 2004). Ефективній реалізації програм сприяє впровадження в Україні ініціативи “Лікарня, доброзичлива до дитини” (Шунько Є.Є. і співавт., 2003, 2005).
Важливим напрямком цієї роботи залишається оцінка повноцінності лактації та якісних характеристик складу жіночого молока, його збалансованості як за основними харчовими інгредієнтами, так і по вітамінному, мінеральному компонентам, біологічно активним речовинам (Лук’янова О.М., 2005, Michaelsen K.F.et al., 2001).
Питання про особливості лактації у годувальниць з підвищеним ризиком становить теоретичний інтерес і має велике практичне значення (ТутченкоЛ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНОГО ВИГОДОВУВАННЯ НЕМОВЛЯТ З УРАХУВАННЯМ ВІТАМІННОЇ ЗАБЕЗПЕЧЕНОСТІ МАТЕРІВ – ГОДУВАЛЬНИЦЬ І ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок