Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РЕЗЕРВІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ БАСКЕТБОЛІСТІВ У ПРОЦЕСІ РІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РЕЗЕРВІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ БАСКЕТБОЛІСТІВ У ПРОЦЕСІ РІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РЕЗЕРВІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ БАСКЕТБОЛІСТІВ У ПРОЦЕСІ РІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,34 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
КАЙС ММ НАЙРАТ
УДК 796.32-085:611.1
ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РЕЗЕРВІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ БАСКЕТБОЛІСТІВ У ПРОЦЕСІ РІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ
24.00.01. – Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня кандидата наук
з фізичного виховання та спорту
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах молоді та спорту.
Науковий керівник - доктор медичних наук, професор
Ященко Алла Григорівна,
професор кафедри фізичної реабілітації
Національного університету фізичного
виховання і спорту України
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Ільїн Володимир Миколайович,
Національний університет фізичного виховання та спорту України, завідувач кафедрою біології людини;
кандидат педагогічних наук, професор
Канішевський Станіслав Михайлович,
Київський національний університет будівництва та архітектури, завідувач кафедрою фізичного виховання і спорту
Провідна установа - Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра фізичного виховання, олімпійського і професійного спорту, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 16 травня 2005 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури,1).
Автореферат розіслано 15 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. І. Воронова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Тренувальні навантаження кваліфікованого баскетболіста впродовж тренувального періоду передбачають, поруч із розвитком фізичних якостей, оволодіння або вдосконалення асортименту тактичних якостей, оволодіння або вдосконалення техніки його гри, розширення асортименту тактичних операцій в арсеналі гравця. Особливого значення набуває вміння орієнтуватися в ігрових ситуаціях, додержання психічної готовності до змагань (Л.Ю. Поплавський, 2004). У зв’язку з цим найбільш ефективна реалізація функціональних здібностей баскетболіста можлива лише за умови достатньо високого рівня його функціональної підготовки, оптимальної адаптації до тренувальних та змагальних навантажень (М.М. Булатова, 1999; А.А. Віру, 1982; В.М.Волков із співавт., 1992; Б. Грейда, 1999); за таких умов контроль за розвитком адаптивних перебудов у організмі спортсмена набуває особливо важливого значення. Чим вищий рівень функціональних резервів основних фізіологічних систем організму спортсмена, тим більше передумов для подальшого зростання його спеціальної працездатності (Ю.В.Верхошанський, 1998; Д.М. Давиденко, 1990, 2001; Ф.О. Іорданська, 1998; В.Є. Кошелів, 1996; Л. Кудашова, В. Кудашов, 1998; О.С. Мозжухін, 1982).
Дотепер вивченню динаміки функціональних резервів, можливості їх збереження та відновлення у спортсменів, які спеціалізуються у спортивних іграх, приділялося недостатньо уваги. Відносно детальніше досліджені педагогічні питання підготовки спортсменів (В.О. Данилов, О.П. Шидловський, 1975; Р.О. Кириченко, 2004; О.Д. Леонов, 1991; Л.А.Латишкевич, 1992); стосовно медико-біологічних проблем підготовки баскетболіста слід підкреслити, що робіт такого напрямку значно менше (В.П. Зайцев, Н.І. Чуча, 1992; З.Хромаєв, 1997; Ж.Л. Козіна із співавт., 2001, та ін.). Враховуючи зростаючу інтенсивність тренувальних і змагальних навантажень у процесі річної підготовки баскетболіста, слід оцінити як актуальне вивчення динаміки змін функціональних резервів спортсмена, а також можливості їх відновлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконана відповідно зі „Зведеним планом науково-дослідної роботи в галузі фізичної культури і спорту на 2001 – 2005 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВІДНОВЛЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ РЕЗЕРВІВ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ СИСТЕМИ КВАЛІФІКОВАНИХ БАСКЕТБОЛІСТІВ У ПРОЦЕСІ РІЧНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок