Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ЗАХІДНА ПАРАДИГМА ОСВІТИ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Загрузка...

ЗАХІДНА ПАРАДИГМА ОСВІТИ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ) / сторінка 2

Назва:
ЗАХІДНА ПАРАДИГМА ОСВІТИ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,94 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Сучасне суспільство інформаційних технологій, так званої постіндустріальної цивілізації, на відміну від індустріального суспільства кінця XIX – середини XX століття більшою мірою зацікавлено в тому, щоб його громадяни були здатні самостійно, активно діяти, приймати рішення, гнучко пристосовуватися до умов життя, що постійно змінюються. Таким чином, модернізація системи освіти – це, насамперед, перегляд існуючої концепції освіти, виявлення концептуально застарілих моментів і введення нових перспективних технологій.
Розуміння важливості розвитку освіти в Україні пов’язано з надіями на вихід із системної кризи, породженої фундаментальними змінами як в нашій країні, так і в світі в цілому. Освітні системи у всьому світі знаходяться в стані змін, зміни спонтанно і цілеспрямовано відбуваються і в українській освіті. Все це визначає той факт, що соціально-філософське дослідження освіти набуває зараз великого значення не тільки для всієї світової спільноти в цілому, але й для України зокрема, особливо у зв’язку з тим, що країна знаходиться зараз на перехідному етапі своєї історії, переживаючи період соціально-економічних і культурних перетворень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Напрямок дослідження співпадає з державними планами й проектами (Укази Президента України «Про Національну доктрину розвитку освіти», «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», Закони України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту», низка Постанов Верховної Ради та галузевих нормативно-правових актів) у сфері реформування освітньої системи та формування державної освітньої політики України. Також дослідження певною мірою пов’язане з науково-дослідною роботою «ЛІНГВА» (д/р 0101U000435), що проводилась за завданням Міністерства оборони України Харківським університетом Повітряних Сил. Деякі положення дослідження знайшли висвітлення в заключному звіті про науково-дослідну роботу.
Ступінь розробленості наукової проблеми. Осмисленню феномену освіти приділяють увагу багато дослідників. Огляд літератури, здійснений в рамках даного наукового дослідження, дозволяє стверджувати, що в цілому проблема освіти ставиться і вирішується багатобічно. За тематикою і змістом літературу, в який тією чи іншою мірою відбиваються ті або інші аспекти позначеної проблеми, можна умовно класифікувати за такими групами:
першу групу складають оригінальні філософські теорії, в яких можна знайти загальне осмислення феномену освіти (античні філософи, французькі просвітителі, представники німецької класичної філософії та німецького гуманізму, прихильники антропологічної філософії, екзистенціалісти, послідовники прагматизму, представники аналітичної філософії, постмодерністи);
друга група робіт присвячена філософському осмисленню сучасного світового порядку (М. Кастельс, Е. Тоффлер, Ф. Фукуяма та ін), що в тій або іншій мірі знаходить віддзеркалення в освітніх теоріях і практиках, що простежується у низці робіт, присвячених проблемам інформатизації і глобалізації освітнього простору (Н. Бурбулес, К. Монкмен, В.Є. Меламуд, В.П. инченко та ін);
третя група – роботи теоретиків освіти, які бачили у філософії можливість визначити ідеали, завдання і зміст освіти (Я.А. Коменський, І.Г. Песталоцці, М. Шелер та ін.); філософське осмислення феномена освіти характерне і для досліджень в галузі історії педагогіки (П. Монро, Ф. Кордаско, Р.С. Пітерс, Е.П. Кабберлі, А.Н. Джуринській та ін.);
до четвертої групи слід віднести роботи з філософії освіти таких авторів, як Г. Джонстон, У. Франкена, В.К. Морріс, Г. Пратт, К. Томпсон, Г. Уліх, А. Уестон, С.І. Гессен, Б.С. Гершунський, М.К. Мамардашвілі, О.П. Огурцов, В.В. Платонов, І.П. Савицький, П.Г. Щедровицький та ін.);
до п’ятої групи відносяться роботи, які розглядають освіту з точки зору суміжних наук, тобто освіта на стику з соціологією (Е.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ЗАХІДНА ПАРАДИГМА ОСВІТИ НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок