Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ АВТОРИТАРНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО ДЕМОКРАТІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ АВТОРИТАРНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО ДЕМОКРАТІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ АВТОРИТАРНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО ДЕМОКРАТІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,96 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
Сухонос Володимир Вікторович
УДК 340.0+342.7+351.74
СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ
АВТОРИТАРНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЖИМУ
В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО ДЕМОКРАТІЇ
(ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових вчень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України
Науковий керівник – доктор юридичних наук, професор
Бабкін Володимир Дмитрович,
Інститут держави і права
ім. В.М. Корецького НАН України,
провідний науковий консультант.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Прозорова Наталія Сергіївна,
юридичний факультет Запорізького
державного університету, професор;
кандидат юридичних наук, доцент
Тихомиров Олександр Діонисович,
кафедра теорії держави і права
Національної академії внутрішніх
справ МВС України професор;
Провідна установа – Національна юридична академія
ім. Ярослава Мудрого, (м. Харків),
кафедра теорії держави і права .
Захист відбудеться 26 січня 2001 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України за адресою 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4
Автореферат розіслано 26 грудня 2000 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Усенко І. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасні соціально-економічні та політико-правові перетворення в Україні зорієнтовані на втілення в життя конституційних принципів демократії, гуманізму, свободи особи, підприємництва, справедливості, політичного, економічного та ідеологічного плюралізму, за якими наступає формування змішаної економіки та громадянського суспільства. Вони все більшою мірою набувають внутрішньої логіки, поступово знаходять своє втілення у відповідних політико-правових структурах. Разом з тим реформа політичної та економічної системи передбачає управління самою реформою. Її необхідно планувати, послідовно оформлювати в систему норм, інститутів і цінностей, регулювати соціально-політичні кризи і публічно-правові колізії, що виникають при цьому, юридичними засобами, щоб не втрачати демократичний вектор розвитку.
Свій вплив на суспільство влада здійснює через державу і право, певну структуру владних інститутів, повноваження яких обумовлені принципами організації законодавчої, виконавчої та судової влади. У своїй сукупності ці форми і методи складають державний режим, який є найбільш динамічним елементом форми держави. Саме він чутливо реагує на всі найважливіші процеси та зміни, що відбуваються в оточуючому економічному та соціально-політичному середовищі.
В умовах перехідного стану суспільства, який переживає Україна, проблема функціонування державного режиму набуває надзвичайної гостроти. Це пояснюється насамперед тим, що для політичних систем перехідного типу характерним є нерозвиненість політичних інститутів, відсутність усталених політичних і правових норм, неприборканість політичних пристрастей тощо.
У зв'язку з цим проблема наукового дослідження процесу становлення і механізму функціонування державного режиму перехідного типу привертає до себе постійну увагу вчених та практиків. Справа в тому, що цей режим за своєю структурою є надзвичайно складним явищем, оскільки поєднує в собі деякі риси як вже поваленого тоталітарного режиму, так і демократичного, що знаходиться ще в стадії становлення. Питання загострюється ще й тим, що з самого початку при постановці й аналізі проблеми переходу від тоталітаризму до демократії переважаючою була точка зору політиків і вчених, які вважали за необхідне обов'язкове посилення авторитарної влади. Основним аргументом при цьому була апеляція до світового досвіду, який, на їх думку, свідчив, що сильна авторитарна влада може, за певних обставин, вести країну до демократії й економічного процвітання і досягти на цьому шляху значних успіхів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУТНІСТЬ ТА ФУНКЦІЇ АВТОРИТАРНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЖИМУ В УМОВАХ ПЕРЕХОДУ ДО ДЕМОКРАТІЇ (ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок