Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ПЕРЕБІГУ ГІПОМАНІАКАЛЬНИХ СТАНІВ У ХВОРИХ НА АЛКОГОЛІЗМ

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ПЕРЕБІГУ ГІПОМАНІАКАЛЬНИХ СТАНІВ У ХВОРИХ НА АЛКОГОЛІЗМ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ПЕРЕБІГУ ГІПОМАНІАКАЛЬНИХ СТАНІВ У ХВОРИХ НА АЛКОГОЛІЗМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛІДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
СЕРЕБРЕННІКОВА ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.89 - 008.441.1 - 071
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ПЕРЕБІГУ ГІПОМАНІАКАЛЬНИХ
СТАНІВ У ХВОРИХ НА АЛКОГОЛІЗМ
14.01.17 - наркологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ХАРКІВ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Вінницькому державному медичному університеті ім.М.І. Пирогова МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, доцент
Марковська Ніна Степанівна
голова підкомітету Верховної ради України
з питань медичної науки та освіти
 
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Сосін Іван Кузьмич,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України,
завідувач кафедри наркології;
- доктор медичних наук, професор Бітенський Валерій Семенович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри психіатрії та медичної психології.
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут соціальної і судової психіатрії та
наркології МОЗ України.
 
Захист дисертації відбудеться “ 20 “ грудня 2000 р.
о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.01 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176 м. Харків, вул. Корча гінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176 м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “ 17 “ листопада 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.м.н., доцент Марченко В.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Алкогольна залежність залишається на сьогоднішній день однією із важливих наркологічних та соціальних проблем, про що свідчить велика її розповсюдженість, нерозпізнаність патогенезу, клінічний патоморфоз з ускладненням картини захворювання, недостатня ефективність традиційних методів лікування та профілактики. Існує безумовний звязок між специфічними емоційними проявами і патофізіологічними механізмами формування патологічної залежності від етанолу (Портнов А.А., Пятницкая И.Н., 1973; Анохина И.П., 1990; Воробйова Т.М., Волошин П.В., Пайкова Л.Н., 1993; Михайлов Б.В., 1996; Синицький В.М., 1996; Мінко О.І., 1997; Табачніков С.І., 1999 та ін.).
До теперішнього часу відносно повно вивчені емоційні розлади та їх деяка суміжна патологія в рамках алкогольного абстинентного синдрому, будучи його основним психопатологічним фоном. В інші періоди алкоголізму досить грунтовно описані так звані емоції із знаком “мінус”: депресія, алкогольна дисфорія, дистимія, тривога, апатія, емоційна нестійкість, які займають значне місце серед психопатологічних проявів у будь-якого хворого алкоголізмом (Лукомский И.И., 1972, Сосин И.К., Гуревич Я.Л., Мысько Г.Н., 1989, Гузиков Б.М., Зобиев В.М., Митрофанов М.И., 1991, Hellemand B., 1986, Pottemger M., 1978, Winokur G., 1979 та ін.).
Разом з тим, при алкогольній залежності, як свідчать окремі публікації та повсякденна клінічна практика, мають місце і патологічно позитивні емоції, що виникають під дією екзогенних шкідливих чинників, призводять до грубих порушень поведінки та соціальної дезадаптації. У наркологічній практиці досить повно вивчена ейфорія, яка виникає під час алкогольного сп’яніння, а пізніше – в структурі алкогольного дефекту особистості на енцефалопатичній стадії захворювання. На існування гіпоманіакального стану починаючи з початкових етапів алкоголізму звертали увагу И.Н. Пятницкая (1988), Н.С. Марковская (1994) та ін., розглядаючи гіпоманіакальний стан у структурі вторинних алкогольних афективних розладів як прообраз майбутнього дефекту особистості хворих на алкоголізм. В дослідженнях цілого ряду науковців є описування окремих клінічних ситуацій та симптомів екзогенної активації позитивних емоцій у пацієнтів на різних етапах розвитку алкоголізму (Тресков В.Г., 1986; Игонин А.Л., 1992; Иванец Н.Н., Анохина И.П., Коган Б.М., 1997; Пишикова Л.Е., 1998; Бітенський В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ТА ПЕРЕБІГУ ГІПОМАНІАКАЛЬНИХ СТАНІВ У ХВОРИХ НА АЛКОГОЛІЗМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок