Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРГОВОГО БОРОШНА

ТЕХНОЛОГІЯ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРГОВОГО БОРОШНА

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРГОВОГО БОРОШНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,64 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ТЕХНОЛОГІЇ
ТА ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ
ЧОРНА Ніна Вікторівна
УДК 664.681.002.62:664.641.19
ТЕХНОЛОГІЯ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ З
ВИКОРИСТАННЯМ СОРГОВОГО БОРОШНА
Спеціальність 05.18.16 - технологія продуктів харчування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 1998
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії технології та організації харчування Міністерства освіти України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лисюк Галина Михайлівна,
Харківська державна академія технології та
организації харчування, завідуюча кафедрою
загальної технології харчових виробництв
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Перцевий Федір Всеволодович,
Харківська державна академія технології та
організації харчування, професор кафедри
технології продукції громадського харчування
 
кандидат технічних наук, професор
Калакура Марія Михайлівна,
Київський державний торговельно-економічний
унівеситет, завідуюча кафедрою технології і
організації громадського харчування.
Провідна установа: Одеська державна академія харчових технологій
Міністерства освіти України, кафедра технології
хліба, кондитерських виробів та громадського
харчування.
Захист відбудеться 4 грудня 1998 р. о 14.00. годині на засіданні спеціалі-зованої вченої ради Д 64.088.01 Харківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 310051, м.Харків, вул.Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харьківської державної академії технології та організації харчування за адресою: 310051, м.Харків, вул.Клочківська, 333.
Автореферат розісланий 4 листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дейниченко Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Борошняна кондитерська продукція здавна користуєть-ся підвищеним попитом у населення. Проте вона не завжди у змозі конкурувати із закордонними аналогами за різноманітністю асортименту, технологічністю виробництва та економічними показниками. До того ж вона не відзначається високою біологічною цінністю. Це призводить до того, що "вільна ніша" одра-зу заповнюється імпортними продуктами. Тому зараз залишається не виріше-ною проблема підвищення конкурентоспроможності вітчизняної борошняної кондитерської продукції. Вирішальним фактором, який визначає конкуренто-спроможність цієї групи продуктів, є їх висока якість, харчова і біологічна цін-ність. У зв’язку з цим стає очевидною актуальність розробки нових технологій борошняних кондитерських виробів, збагачених біологічно активними речови-нами з екологічно чистої сировини без використання синтетичних добавок, яким притаманна специфічна особливість знижувати загальну резистентність організму людини. До таких речовин належать у першу чергу харчові волокна і поліфенольні сполуки, значна частина яких міститься саме у сировині рослин-ного походження. Застосування нетрадиційних місцевих видів зернової сиро-вини у кондитерському виробництві сприяє вирішенню цих проблем. Зумовле-но це розповсюдженням та доступністю у використанні, нешкідливістю та дешевизною такої сировини.
У цьому плані доцільно, на наш погляд, використання зернової культури -
сорго, яке широко відомо у всьому світі як сировина для виробництва крох-малю, спирту, круп, патоки, цукрового сиропу, борошна, рослинної олії. У ба-гатьох країнах світу сорго є основною хлібною культурою. У виробництві всіх перерахованих продуктів використовують, головним чином, біле голозерне сорго. Переробка плівчастих сортів, що мають колір від жовтого до чорного, ускладнена, тому що вони дають забарвлені продукти, що вимагає додаткових технологічних стадій по їх знебарвленню. Широка група сортів сорго на сьо-годні залишилась не використаною. Можливості його використання в техно-логії харчових продуктів далеко не вичерпані. У з’язку з цим виникає необхід-ність наукового обгрунтування використання борошна, отриманого з плівчас-тих сортів сорго, яке сприяє підвищенню біологічної цінності борошняних кон-дитерських виробів, тому що воно є багатим джерелом харчових волокон, знач-на частина яких утримується саме в плодових оболонках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ БІСКВІТНИХ НАПІВФАБРИКАТІВ З ВИКОРИСТАННЯМ СОРГОВОГО БОРОШНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок