Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТА ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ ВУЗЛІВ ТУРБІН НА ОСНОВІ МСЕ

АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТА ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ ВУЗЛІВ ТУРБІН НА ОСНОВІ МСЕ

Назва:
АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТА ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ ВУЗЛІВ ТУРБІН НА ОСНОВІ МСЕ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАШИНОБУДУВАННЯ
ім. А.М.ПІДГОРНОГО
АСАЙОНОК Олександр Вікторович
УДК 539.4:621.1:621.22
АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ
ТА ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ ВУЗЛІВ ТУРБІН НА ОСНОВІ МСЕ
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі вібраційних та термоміцнісних досліджень Інституту проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного Національної академії наук України, м. Харків.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Шульженко Микола Григорович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
завідувач відділу вібраційних та
термоміцнісних досліджень
Офіційні опоненти доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Зіньковський Анатолій Павлович,
Інститут проблем міцності ім. Г.С. Писаренка
НАН України,
завідувач відділу
доктор технічних наук, професор
Шупіков Олександр Миколайович,
Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України,
головний науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет "ХПІ",
кафедра динаміки та міцності машин,
Міністерство освіти і науки України,
м. Харків
Захист відбудеться "7" червня 2007 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.180.01 в Інституті проблем машинобудування ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем машинобудуваання ім. А.М. Підгорного НАН України за адресою: 61046, Харків, вул. Дм. Пожарського, 2/10.
Автореферат розісланий "26" квітня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
д.т.н. О.О. Стрельнікова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У задачах проектування об'єктів енергетики значне місце посідають проблеми динаміки й міцності енергомашинобудівних конструкцій – вузлів і деталей парових і гідравлічних турбін. Провідною тенденцією, пов’язаною з підвищенням адекватності застосовуваних розрахункових моделей і методів, є перехід до тривимірного моделювання з урахуванням комплексу реальних конструкційних та експлуатаційних факторів, до числа яких належать конструктивні концентратори напружень, контактність елементів у вузлах, урахування впливу початкових або придбаних дефектів тощо. Турбобудівні конструкторські бюро використовують методики, які грунтуються на спрощених підходах, і це в багатьох випадках є причиною значних похибок у визначенні міцнісних та динамічних характеристик.
Побудова розрахункових моделей з урахуванням вказаних факторів для вузлів парових та гідравлічних турбін призводить до задач дуже високої розмірності (сотні тисяч та мільйони невідомих), розв’язок яких традиційними методами (точним методом скінченних елементів) утруднений або взагалі неможливий. Через це у роботі застосовано багатосітковий варіант МСЕ, що відзначається високою швидкістю збіжності. Математичні засади багатосіткового методу загалом сформовані, однак розробка ефективних алгоритмів, особливо для деяких практично важливих класів задач, у літературі представлені явно недостатньо.
Особливістю лопатевих енергомашин є поєднання в конструкціях об’ємних масивних деталей та тонкостінних криволінійних елементів, що погіршує обумовленість матриць розв’язуючих рівнянь і знижує збіжність ітераційних методів, у тому числі і багатосіткового МСЕ. Через це необхідна модифікація алгоритмічного забезпечення багатосіткового методу з метою прискорення його збіжності для вказаного класу конструкцій.
Таким чином, побудова і обгрунтування суттєво більш повних моделей розрахунку динамічних і міцнісних характеристик вузлів гідравлічних та парових турбін з урахуванням контактних явищ і наявності тріщин, а також поліпшення збіжності багатосіткового МСЕ для класу конструкцій з оболонковими елементами є досить актуальними задачами в області динаміки та міцності і розв’язок їх востребовано дослідною та проектною роботою в умовах КБ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АНАЛІЗ НАПРУЖЕНО-ДЕФОРМОВАНОГО СТАНУ ТА ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ ВУЗЛІВ ТУРБІН НА ОСНОВІ МСЕ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок