Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> релігійнА сферА обласного РЕґІОНУ: трансформаціЯ І територіальнА організаціЯ (на матеріалах Львівської області)

релігійнА сферА обласного РЕґІОНУ: трансформаціЯ І територіальнА організаціЯ (на матеріалах Львівської області)

Назва:
релігійнА сферА обласного РЕґІОНУ: трансформаціЯ І територіальнА організаціЯ (на матеріалах Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кучабський Олександр Георгійович
УДК 911.3: 2 (477.83)
релігійнА сферА обласного РЕґІОНУ:
трансформаціЯ І територіальнА організаціЯ
(на матеріалах Львівської області)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі географії України Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат географічних наук, доцент Недашківська Наталія Юріївна, Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук, професор Жупанський Ярослав Іванович, Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри географії і картографії України;
доктор географічних наук, доцент Заставецька Ольга Володимирівна, Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, в.о. завідувача кафедри географії України;
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної і соціальної географії, м.Київ.
Захист відбудеться 10 листопада 2000 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.05 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Дорошенка, 41.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 7 жовтня 2000 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат географічних наук Дубіс Л.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки проблеми релігійного характеру в Україні стали об’єктом наукових досліджень. Однак, фундаментальних робіт, в яких аналізуються географічні аспекти релігійної сфери є недостатньо. Це стосується як України в цілому, так і окремих реґіонів, що відзначаються своєрідністю і складністю релігійної життєдіяльності. Вивчаючи морфологію, зміст, генезу, дина-міку, чинники і закономірності формування та функціонування територіальної організації релігійної сфери, географія релігії покликана знаходити шляхи її оптимізації на загальнонаціональ-ному, реґіональному та локальному рівнях. В Укра-їні реалізація цього завдання пов'язана з дослідженням трансформації релігійної сфери, яка відбувається під впливом демократизації суспільних відносин в цілому, й суттєво впливає на зміну у її територіальній організації.
Трансформація релігійної сфери України і пов’язана з цим зміна її територіальної організації, полягає в актуалізації проблем релігійної життєдіяльності населення. По-перше, залишаються нерозв’язаними питання співіснування конфесій в нових умовах політико-правового поля України, яке формується з часу відновлення незалежності в 1991 р. По-друге, центральні та місцеві органи влади продовжують шукати ефективні методи регулювання майнових проблем релігійних організацій, що мають свої особливості у різних регіонах України. По-третє, перед державою в цілому і її адміністративно-територіальними підрозділами стоїть комплекс питань, пов’язаних з контролем за діяльністю окремих конфесій, яка не відповідає законодавчо усталеним нормам суспільного співжиття.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі географії України Львівського національного університету імені Івана Франка. Напрям роботи узгоджується з науково-дослідною темою ВС-372Б “Україна на зламі двох тисячоліть: історичний розвиток, населення, господарство, соціально-економічні райони, природничо-екологічні проблеми та їх вирішення з використанням інформаційних технологій” (№ державної реєстрації 0197V017004, 1997-2000 рр.).
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є розкриття сутності трансформації релігійної сфери, умови і чинники цього процесу в обласному реґіоні та пов’язаною з цим зміною територіальної організації релігійної життєдіяльності населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: релігійнА сферА обласного РЕґІОНУ: трансформаціЯ І територіальнА організаціЯ (на матеріалах Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок