Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНИЙ КАПІТАЛ В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ

ПРИРОДНИЙ КАПІТАЛ В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ

Назва:
ПРИРОДНИЙ КАПІТАЛ В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,11 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Кривень Олександра Василівна
УДК 330.88:330.14/.15:332.142.6
ПРИРОДНИЙ КАПІТАЛ В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки України ім.М.Туган-Барановського Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор
Гринів Лідія Святославівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри економіки України ім.М.Туган-Барановського.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бажал Юрій Миколайович,
Національний університет „Києво-Могилянська академія”,
декан факультету економічних наук,
завідувач кафедри економічної теорії;
кандидат економічних наук, доцент
Рібун Любомир Володимирович,
Національний лісотехнічний університет України,
завідувач кафедри економічної теорії.
Провідна установа - Донецький національний університет,
кафедра економічної теорії.
Захист дисертації відбудеться 28 квітня 2006 р. о 13.30 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка, м.Львів, 79008, пр.Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 27 березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради проф.Панчишин С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Характерною особливістю сучасного розвитку світової економіки є її екологічна розбалансованість, що зумовлює негативні зміни в природному довкіллі та генерує інфляційні процеси. Нарощування виробництва товарів та послуг без урахування екологічних детермінант збереження природного капіталу призводить до дедалі більшого його виснаження. Такі негативні тенденції викликають потребу в дослідженні та теоретичному моделюванні збереження природного капіталу для майбутніх поколінь.
Пошук ефективних механізмів та моделей раціонального використання природного капіталу є однією з актуальних проблем дослідження економістів-теоретиків, економістів-екологів та політиків. Їй, зокрема, присвячені Всесвітні самміти ООН (Ріо-де-Жанейро, 1992, Йоганнесбург, 2002), а також Європейський форум Міністрів охорони навколишнього середовища „Довкілля для Європи” (Київ, 2003).
Зазначена проблема не менш важлива і для України, яка має екологічно розбалансовану економіку, виснажений природний капітал, забруднене довкілля. Тому для збереження й відтворення вцілілого природного капіталу потрібно, зокрема, визначити напрями і передумови формування моделі екологічно збалансованої вітчизняної економіки, яка б узгоджувала соціальні, економічні та екологічні параметри її розвитку.
Витоки проблеми взаємодії природи, суспільства та економі-ки знаходимо у працях Ф.Кене, А.Сміта, А.Тюрго, Т.Мальтуса, Д.Рі-кардо, Г.Тюнена, К.Маркса, Л.Вальраса, А.Маршала, С.Подолинського, Є.Бем-Баверка, К.Віксела, М.Туган-Барановського, Ф.Содді, В.Вернадського, Н.Джоржеско-Роґена, Ю.Одума та ін. Ґрунтовні дослідження природного капіталу в системі формування екологічно збалансованої економіки стали об’єктом вивчення зарубіжних та українських учених. Нові підходи до збереження природного капіталу в умовах формування екологічно збалансованого розвитку економіки сформували такі відомі вчені ХХ ст., як Г. Дейлі, Дж. Кобб, Р. Костанза, С. Ель Серафі, Я.Тінберген, Р.Хьютинг та ін.
Цю проблему активно досліджують і на пострадянському просторі, в тому числі й українські вчені. Зважаючи на складність, багатоаспектність проблеми, наукові доробки вчених можна систематизувати за такими групами:
- дослідження, пов’язані із вивченням взаємозв’язків “природа-людина-природа” (Г.Бачинський, М.Голубець, С.Злупко, В.Некос, О.Паламарчук, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИРОДНИЙ КАПІТАЛ В СИСТЕМІ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок