Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ (кінець 50-х — початок 90-х рр. ХХ ст.)

МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ (кінець 50-х — початок 90-х рр. ХХ ст.)

Назва:
МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ (кінець 50-х — початок 90-х рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,97 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна
Шевчук Жанна Анатоліївна
УДК 811:32(477) “1950/1990”
МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ
(кінець 50-х — початок 90-х рр. ХХ ст.)
07.00.01 — Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії
України НАН України
Науковий керівник — | доктор історичних наук, професор
академік НАН України
ТРОНЬКО Петро Тимофійович,
Інститут історії України
НАН України,
завідувач відділом регіональних
проблем історії України |
Офіційні опоненти — | доктор історичних наук, професор
ЕПШТЕЙН Аркадій Ісаакович,
Харківський національний
аерокосмічний університет (ХАІ)
ім. М.Є.Жуковського,
професор кафедри політології і історії;
кандидат історичних наук, доцент
КУДЕЛКО Сергій Михайлович,
Харківський національний
університет ім.В.Н.Каразіна,
професор кафедри історіографії,
джерелознавства та археології.
Провідна установа — | Донецький національний університет,
кафедра історії України, Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк |
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл.Свободи, 4, ауд. 4-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім.В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи, .
Автореферат розісланий “20” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах відродження національної незалежності, розбудови суверенної Української держави все більшого значення набувають питання функціонування української мови в усіх сферах політичного, економічного і культурного життя країни. В зв’язку з цим, дослідження актуальних історичних проблем, до яких відноситься й мовна політика, активний пошук об’єктивної істини за допомогою сучасних теоретико-методологічних підходів — одне з важливих завдань історичної науки.
У спадщину нашій державі лишилося чимало нерозв’язаних питань, пов’язаних з вирішенням національно-культурних проблем. Серед них особливе місце посідають негативні наслідки політики правлячої комуністичної партії по русифікації, що породжували нестабільність, могли призвести до соціального вибуху в суспільстві. Наукове осмислення здобутків і прорахунків громадського руху за збереження рідної мови в своєму кінцевому результаті дозволить розв’язати широке коло питань, які вийшли останнім часом на передній план в процесі активного державотворчого процесу.
Об’єктом дослідження є мовна політика вищого політичного керівництва СРСР та УРСР, спрямована на утвердження російської мови як мови міжнаціонального спілкування, реакція на неї з боку широких верств населення.
Предметом дослідження є діяльність партійного і державного керівництва СРСР та УРСР, їх структур у регіонах по втіленню політики русифікації, що охопила всі сфери політичного, економічного і культурного життя України, і, як наслідок, викликала опір правозахисних організацій та груп, національно-свідомих сил у середовищі інтелігенції, робітництва, селянства, молоді.
Хронологічні рамки дисертації охоплюють період кінець 50-х — початок 90-х років ХХ ст. Нижня їх межа обумовлена початком десталінізації країни, яка певним чином торкнулася й національно-культурної сфери. Верхня — пов’язана із висвітленням процесів, покликаних до життя процесом проголошення державної незалежності України.
Метою роботи є здійснення, на основі широкого кола джерел, зокрема документальних матеріалів державних та відомчих архівів, опублікованої літератури, періодичних видань, глибокого і всебічного аналізу мовної політики в Україні, розкриття причин та наслідків русифікації в усіх сферах суспільного життя, визначення шляхів її подолання на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОВНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ (кінець 50-х — початок 90-х рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок