Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Структурно-семантичні, стилістичні та текстові функції епітета в історичному романі (на матеріалі творів другої половини XIX – першої половини XX ст.)

Структурно-семантичні, стилістичні та текстові функції епітета в історичному романі (на матеріалі творів другої половини XIX – першої половини XX ст.)

Назва:
Структурно-семантичні, стилістичні та текстові функції епітета в історичному романі (на матеріалі творів другої половини XIX – першої половини XX ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,68 KB
Завантажень:
333
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Актуальність нашого дослідження полягає в потребі вивчення мовно-ст
илістичної структури історичних романів другої пол ХІХ ст – першої пол


Національна академія наук України
Інститут української мови
Красавіна Валентина Василівна
УДК 811.162.2’373.2
Структурно-семантичні, стилістичні та текстові функції епітета в історичному романі
(на матеріалі творів другої половини XIX –
першої половини XX ст.)
10.02.01 ? українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ ? 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі стилістики та культури мови Інституту української мови НАН України.
Науковий керівник ? доктор філологічних наук, професор
Єрмоленко Світлана Яківна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу стилістики та культури мови.
Офіційні опоненти: академік АПН України,
доктор філологічних наук, професор
Мацько Любов Іванівна,
Інститут української філології
Національного педагогічного
університету імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри стилістики української мови;
кандидат філологічних наук, доцент
Чумак Олена Григорівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
доцент кафедри фонетики
і граматики слов’янських мов.
Провідна установа – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка МОН України, кафедра методики викладання української мови і культури мовлення, м. Тернопіль.
Захист відбудеться 13 грудня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О. О. Потебні за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
Автореферат розіслано 11 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І.А.Самойлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вагоме місце в історії розвитку української історичної белетристики посідають романи Пантелеймона Куліша “Чорна рада: Хроніка 1663 р.”, Івана Нечуя-Левицького “Гетьман Іван Виговський” та Андрія Чайковського “Сагайдачний”. Саме П. Куліш “Чорною радою”, першим українським історично-соціальним романом, започаткував історичний жанр в українській літературі. Передумови його виникнення були закладені ще в літописах доби Київської Русі та Козаччини (“Літопис Самовидця”, “Літопис Граб’янки”, “Літопис Самійла Величка”), в історичних думах та піснях. Твір “Чорна рада: Хроніка 1663 р.” уперше був надрукований 1857 р., друге видання – у 1890 р., перевидавався – у 20-30 рр., після кількадесятилітнього замовчування знову з’явився друком у 1990 р. Роман І. Нечуя-Левицького “Гетьман Іван Виговський” уперше був надрукований у Галичині відразу ж після написання в 1899 р.; наступне видання роману з’явилося майже через століття (1991 р.) у незалежній Україні. Перша частина роману А. Чайковського “Сагайдачний” під назвою “Побратими” побачила світ у 1918 р. в Галичині, у 1927 р. вона вийшла другим виданням. У 1929 р. за книгу “До слави” (ч. 2) польський уряд притягнув Андрія Чайковського до судової відповідальності, звинувативши його в закликах до “непокори” польській владі. Обидві частини під спільною назвою “До слави” були опубліковані в 1932 р. Наступне перевидання твору з’явилося через півстоліття ? у 1989 р.
Панівна ідеологія в СРСР відчужувала читачів від історичних творів П. Куліша, І. Нечуя-Левицького та А. Чайковського, оскільки ця література була спрямована на пробудження національної свідомості, формування ідеалу державності України, а в художніх образах утверджувалися взірці українського лицарства минулих століть. Сьогодні названі художньо-історичні твори повернулися в український літературно-мовний процес. Кожен із романів становить оригінальну авторську інтерпретацію національної історії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Структурно-семантичні, стилістичні та текстові функції епітета в історичному романі (на матеріалі творів другої половини XIX – першої половини XX ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок