Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,90 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ВІННИЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО
Байдацька Наталія Михайлівна
УДК 378.014.7
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МОНІТОРИНГУ
ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ
У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ
 
13.00.04 - теорія та методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
Акімова Ольга Вікторівна,
Вінницький державний педагогічний університет імені
Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, доцент
м. Вінниця.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
Іванчук Марія Георгіївна,
Чернівецький національний університет імені
Юрія Федьковича, завідувач науково-методичної
лабораторії моніторингу якості підготовки фахівців,
м. Чернівці.
кандидат педагогічних наук,
Марцева Людмила Андріївна,
Вінницький регіональний центр оцінювання якості
освіти, заступник директора, м. Вінниця.
Захист відбудеться “18” грудня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 05. 053. 01 у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського за адресою: 21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (21100, м. Вінниця, вул. Острозького, 32).
Автореферат розісланий “16” листопада 2007р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
А.М. Коломієць
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Нова роль особистості в умовах демократизації, гуманізації суспільства, професіоналізації життя, впровадження новітніх технологій виробництва, зростання конкуренції ставить перед колективами вищих навчальних закладів нові вимоги до оцінювання навчальних досягнень майбутніх спеціалістів. Якість вищої освіти, як стверджує Закон України “Про вищу освіту”, – це сукупність якостей особи з вищою освітою, що відображає її професійну компетентність, ціннісну орієнтацію, соціальну спрямованість і зумовлює здатність задовольняти як особисті духовні і матеріальні потреби, так і потреби суспільства. Підготовка нової генерації високоосвічених кадрів, здатних здобувати і продукувати знання, потребує здійснення кардинальних змін у вищій школі.
До першочергових завдань, які повинна розв’язати держава у сфері вищої освіти, увійшли ті, що проголошують необхідність запровадження нових управлінських механізмів розвитку освіти та моніторингу якості освіти, заснованого на науковому підході до аналізу проблем та оперуванні достовірною статистичною інформацією.
У Постанові Верховної Ради України “Про стан, напрями реформування і фінансування освіти в Україні” від 21.06.2001 р. № 2551-ІІІ Кабінету Міністрів рекомендовано запровадити моніторинг реформування освіти з метою прийняття ефективних рішень щодо подальшого вдосконалення змісту освіти та форм її організації.
Традиційне проведення зрізів, контролю, різного рівня тестувань не забезпечує повної й об’єктивної інформації про навчальний процес і його результати. Адже такий контроль проводиться одноразово і не охоплює всі чинники і умови навчання.
Широке впровадження моніторингу якості навчальних досягнень студентів створює можливості для забезпечення кожного студента інформацією про стан його навчальної підготовки і надання своєчасної допомоги в коригуванні цього стану відповідно до здібностей та потреб особистості.
Оперативна інформація дасть змогу своєчасно виявляти негативні чинники, запобігати їх впливу, раціонально будувати й вдосконалювати навчально-виховний процес, створювати умови, для здобуття повноцінної вищої освіти якнайбільшої кількості громадян України. Адже від рівня інтелектуалізації залежить майбутнє науки, нації, країни.
Аналіз педагогічної, психологічної та філософської наукової літератури свідчить про те, що досліджувана проблема розглядається вченими з різних аспектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ НАВЧАЛЬНИХ ДОСЯГНЕНЬ СТУДЕНТІВ У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НЕДЕРЖАВНОЇ ФОРМИ ВЛАСНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок