Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗМІН У СТРУКТУРІ ПОПУЛЯЦІЙ ШОВКОВИЧНОГО ТА НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ НА ДИНАМІКУ ЇХ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ І ПРОДУКТИВНОСТІ

ВПЛИВ ЗМІН У СТРУКТУРІ ПОПУЛЯЦІЙ ШОВКОВИЧНОГО ТА НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ НА ДИНАМІКУ ЇХ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ І ПРОДУКТИВНОСТІ

Назва:
ВПЛИВ ЗМІН У СТРУКТУРІ ПОПУЛЯЦІЙ ШОВКОВИЧНОГО ТА НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ НА ДИНАМІКУ ЇХ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ І ПРОДУКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.В. ДОКУЧАЄВА
 
Кривда Лілія Степанівна
УДК 595. 7. 082. 26: 575. 1./ 8: 591. 526
ВПЛИВ ЗМІН У СТРУКТУРІ ПОПУЛЯЦІЙ ШОВКОВИЧНОГО ТА НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ НА ДИНАМІКУ ЇХ
ЖИТТЄЗДАТНОСТІ І ПРОДУКТИВНОСТІ
16.00.10 – ентомологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти та науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, профессор
Злотін Аврам Зиновійович,
Харківський державний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри зоології
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Шелестова Валентина Сергіївна,
Національний аграрний університет,
профессор кафедри ентомології
доктор біологічних наук, професор
Литвинов Борис Митрофанович,
Харківський національний аграрний
університет ім. В.В. Докучаєва,
професор кафедри зоології та ентомології
Провідна установа: Інститут захисту рослин УААН, лабораторія прогнозу та
економіки , м. Київ.
Захист дисертації відбудеться “ 8 ” жовтня 2002 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.02 в Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва: 62483, Харківська обл., Харківський р-н, п/в “Комуніст-1”, ХНАУ, учбовий корпус №4, аудиторія 407.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва.
Автореферат розісланий “ 6 ” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Білик М.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успіхи популяційної екології та генетики комах допомогли зрозуміти основні механізми динаміки екологічної (яка включає в себе статеву, вікову, просторову, етологічну) та генетичної структур популяцій комах, завдяки чому з`явилася можливість прогнозувати ці зміни на популяційному рівні та досліджувати їх вплив на життєздатність.
На жаль, і досі залишається не вивченим питання, як впливають зміни в структурі культур лускокрилих комах на динаміку їх життєздатності. Вивчення цих питань дуже актуальне для прогнозу динаміки чисельності комах, а також при їх культивуванні в програмах технічної ентомології.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження за темою дисертації є частиною державної науково-дослідної програми за темою: "Розробити універсальний біоіндикатор для визначення залишків інсектицидів у навколишньому середовищі". Номер державної реєстрації 0196U022737.
Мета і завдання досліджень. На основі теоретичного узагальнення даних популяційної екології і генетики про механізми і роль структурних змін у характері функціонування природних і штучних популяцій (культур) лускокрилих комах експериментально показати значення впливу змін у структурі культур шовковичного та непарного шовкопрядів на динаміку їх життєздатності, продуктивності і репродуктивні функції та розробити методи прогнозування динаміки їх чисельності.
Щоб досягти мету досліджень, були поставлені такі завдання:
1. Вивчити динаміку життєздатності і продуктивності культур шовковичного і непарного шовкопрядів при зміні параметрів структури популяцій.
2. Установити чинники, що впливають на характер змін життєздатності в культурах шовковичного та непарного шовкопрядів при зміні параметрів їх структури.
3. Розробити методи прогнозування життєздатності шовковичного та непарного шовкопрядів за особливостями структури популяцій.
Об`єкт досліджень - динаміка життєздатності і продуктивності шовковичного та непарного шовкопрядів при змінах у структурі популяцій.
Предмет досліджень - вплив змін в параметрах структури культур шовковичного та непарного шовкопрядів на їх життєздатність і продуктивність.
Методи досліджень - для оцінки ступеня впливу різних чинників, що змінюють структуру культур комах (екологічну та генетичну), використані прийоми добору особин за віковою, статевою, етологічною та фенотиповою структурою і статистичний метод порівняно з контролем (культурою комах без впливів на її структуру).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗМІН У СТРУКТУРІ ПОПУЛЯЦІЙ ШОВКОВИЧНОГО ТА НЕПАРНОГО ШОВКОПРЯДІВ НА ДИНАМІКУ ЇХ ЖИТТЄЗДАТНОСТІ І ПРОДУКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок