Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНА В ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ЄВРОПИ 1914–1921 РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

УКРАЇНА В ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ЄВРОПИ 1914–1921 РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

Назва:
УКРАЇНА В ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ЄВРОПИ 1914–1921 РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,21 KB
Завантажень:
464
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СЕМОТЮК ОРЕСТ ЛЮБОМИРОВИЧ
УДК 327:9 (477)
УКРАЇНА В ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ЄВРОПИ 1914–1921 РР.
(ЗА МАТЕРІАЛАМИ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ)
Спеціальність 23.00.02 – Політичні інститути і процеси
Автореферат на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
ЛЬВІВ 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського державного університету імені Івана Франка
Науковий керівник – кандидат філософських наук, професор Світа Ганна Михайлівна, кафедра політології філософського факультету Львівського державного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор Гринів Олег Іванович, завідувач сектора теоретичної етнології Інституту народознавства НАН України (м.Львів)
кандидат філософських наук, доцент Медвідь Федір Михайлович, начальник науково-дослідного і редакційно-видавничого відділу Львівського інституту внутрішніх справ при Національній Академії внутрішніх справ при Національній Академії внутрішніх справ України
Провідна організація – Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України (м.Київ)
Захист відбудеться 9 вересня о 15.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського державного університету ім.Івана Франка за адресою: 290602, Львів, вул.М.Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 26 липня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради Д 35.051.02
доктор політичних наук Денисенко В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. З розпадом СРСР та утворенням на його території нових незалежних держав гостро постало питання про геополітичні орієнтири цих нових державних утворень, в тому числі й України. Cаме геополітичні орієнтири тієї чи іншої держави сприяють формуванню її внутрішньої та зовнішньої політики, визначають стосунки держави з іншими суб’єктами політичних процесів. Актуальність теми дисертаційного дослідження, хронологічні рамки якого обмежуються періодом 1914 – 1921 рр. (який ми умовно поділяємо на два підперіоди 1914-1917 та 1918-1921), зумовлена політично-історичними особливостями вказаного періоду: початком Першої світової війни, пожвавленням суспільно-політичних рухів у країнах Габсбурзької монархії, розпадом Австро-Угорщини та царської Росії, посиленням прагнень народів цих імперій до незалежності, зміною геополітичної ситуації в Європі внаслідок утворення нових незалежних держав. Проголошення незалежної держави в січні 1918 та в серпні 1991року викликало жвавий інтерес як серед політиків, так і засобів масової інформації до молодої держави, суттєво спричинилося до змін в європейській політиці та системі безпеки на континенті. З огляду на ці фактори тема дисертаційного дослідження є актуальною, оскільки є підстави говорити про політично-історичні паралелі між ситуацією в Україні в перші десятиріччя і наприкінці двадцятого століття, а також про досвід і уроки минулого для розуміння актуальності геополітичного становища в Європі. Сучасні політичні процеси в Європі, рівно ж як і розвиток політичного процесу в Україні та досвід її геополітичних орієнтацій в минулому свідчать про те, що перебіг українського політичного процесу та перспективи розвитку нашої держави зумовлені особливостями її розташування. випливають із особливостей території, на якій живе український народ.
Узагальнюючи історичний досвід українських незалежницьких змагань та пошуку політичних союзників у минулому, враховуючи особливості сучасних політичних процесів, ми стверджуємо, що актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена саме цими двома чинниками - історичним досвідом геополітичних орієнтирів України та сучасними політичними процесами в Європі.
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається потребою у вивченні політологічних проблем, які у радянський період або цілковито замовчувалися або трактувалися відповідно до тодішних ідеологічних настанов вкрай тенденційно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНА В ПОЛІТИЧНОМУ ПРОЦЕСІ ЄВРОПИ 1914–1921 РР. (ЗА МАТЕРІАЛАМИ НІМЕЦЬКОМОВНОЇ ЛІТЕРАТУРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок