Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ СТАТИСТИКИ, ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ДЕРЖКОМСТАТУ УКРАЇНИ
Задорожна Руслана Павлівна
УДК 316.34
МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА
Спеціальність 08.03.01 – Статистика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Парфенцева Неля Олексіївна,
Державна академія статистики, обліку та аудиту Держкомстату України, завідувач кафедри економічної статистики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Єріна Антоніна Михайлівна,
Київський національний економічний університет, професор кафедри статистики
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Гладун Олександр Миколайович,
Інститут демографії та соціальних досліджень НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, кафедра обліку та аудиту, м. Київ
Захист відбудеться “27” вересня 2005 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .870.01 у Державній академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії статистики, обліку та аудиту Держкомстату України за адресою: 04107, м. Київ, вул. Підгірна, 1, ауд. .
Автореферат розісланий “23” серпня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.О. Свистун-Золотаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розроблення та реалізація ефективної соціальної політики потребують надійної статистичної інформації щодо соціальної структури суспільства. Трансформаційні процеси в економіці України, зміна форми державного устрою спричинили посилення соціальної мобільності і, як наслідок, реструктуризацію соціального простору. Відтак соціальна структура сучасного українського суспільства має транзитивний характер: вона втратила свій колишній вигляд, але ще не набула усталеності на якісно новому рівні. Розмивання меж раніш сталих класів, поява нових соціальних груп (підприємців, фермерів, безробітних), посилення тенденцій зубожіння і маргіналізації населення актуалізують проблему пошуку методів дослідження, адекватних сучасному стану соціальної структури суспільства .
Попри гостроту та актуальність, проблема вивчення соціальної структури сучасного українського суспільства недостатньо глибоко досліджується фахівцями-статистиками. Статистичний аналіз значно ускладнюється через брак надійних теоретичних та методологічних підходів до аналізу соціальної будови пострадянських суспільств. Свідченням цього є відсутність в переписному листі першого Всеукраїнського перепису населення 2001 року, на відміну від попередніх, ще радянських, переписів - прямого запитання щодо соціальної приналежності респондента.
Радянська соціальна статистика в якості теоретичної основи дослідження соціальних процесів використовувала марксистську теорію класів, згідно з якою структура радянського суспільства була представлена двома неантагоністичними класами – робітниками і селянами та прошарком інтелігенції. З огляду на зміни, що відбулись в українському суспільстві, ця модель непридатна для дослідження його соціальної структури.
В якості альтернативної теоретичної бази подібних досліджень можна використовувати теорії соціальної стратифікації, відповідно до яких структура сучасного суспільства являє собою ієрархічну систему, в якій представлені „вищі” і „нижчі” класи (страти, прошарки). Місце індивіда в суспільній ієрархії визначається згідно зі стратифікаційними критеріями, найпоширенішими з-серед яких є рівень поточного доходу, розмір накопиченого багатства, рівень освіти, престиж професії, обсяг владних повноважень. Теорії соціальної стратифікації розробляли П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ СТАТИСТИЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок