Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ПІДЛІТКОВОЇ АГРЕСІЇ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ПІДЛІТКОВОЇ АГРЕСІЇ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ПІДЛІТКОВОЇ АГРЕСІЇ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна
Волянська Олена Володимирівна
УДК 316.613
СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ПІДЛІТКОВОЇ АГРЕСІЇ:
СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
22.00.04 - спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
Офіційні опоненти:
Провідна установа: | кандидат соціологічних наук, доцент
Ніколаєвська Алла Михайлівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри соціології
доктор соціологічних наук, професор
Пилипенко Валерій Євгенович,
Інституту соціології НАН України (м.Київ),
провідний науковий співробітник відділу економічної соціології
кандидат соціологічних наук, доцент
Свєженцева Юлія Олександрівна,
Національний університет внутрішніх справ (м. Харків),
доцент кафедри прикладної соціології
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, Інститут соціальних наук, кафедра соціології, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса)
 
Захист відбудеться 27 травня 2003 року о 14годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.051.15 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, пл. Свободи, 4, ауд. 2-49.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 25 квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради доц. Шеремет І.І.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Кожний етап в історії наукового вивчення агресії був пов’язаний з нагальними проблемами суспільного життя. Сьогодні звернення до даної теми обумовлено в першу чергу зростанням соціальної напруги, війнами, безпрецедентними терористичними актами, “омолодженням” злочинності та розширенням спектру проявів агресії. Незважаючи на очевидний причинно-наслідковий зв‘язок наукової актуалізації проблеми з соціальними катаклізмами, вивчення агресії є переважно предметом психологічної науки і практично не розкрито в соціології, що виявилось у недостатньому висвітленні проблем соціокультурної детермінації агресивної поведінки.
Сьогодні, не дивлячись на різноманіття підходів до вивчення агресії в межах таких наукових дисциплін, як психологія, біологія, етологія, кримінологія, педагогіка тощо, спостерігається неузгодженість та розрізненість уявлень про природу та сутність даного феномена. Виходячи з цього, в дисертаційній роботі запропоновано теоретико-методологічний підхід до вивчення агресії як соціальної дії, який дозволяє здійснити її комплексну інтерпретацію, враховуючи вплив різних ситуаційних факторів (культурних, соціальних, особистісних, біологічних).
Доцільність використання цього підходу для вивчення підліткової агресії обумовлена, по-перше, відносною типовістю агресивної поведінки для даного віку, що дозволяє в межах запропонованої моделі спостерігати стійкий причинний зв’язок тих або інших факторів. По-друге, в умовах соціокультурної трансформації, характерними рисами якої є маргінальність, відсутність усталеної системи цінностей, соціальна поляризація, економічна та політична нестабільність тощо, зростає необхідність вивчення соціальних детермінант агресивної поведінки підлітків, зокрема, взаємозв’язку ціннісних орієнтацій підлітків та їх схильності до агресивних проявів і ролі різних агентів соціалізації в закріпленні та провокуванні таких дій.
Таким чином, актуальність теми дисертаційного дослідження має як теоретичну, так і практичну обумовленість. Перша пов’язана з необхідністю аналізу факторної детермінації підліткової агресії, що передбачає розробку та застосування комплексного підходу до вивчення впливу на поведінку підлітків макросоціальних чинників та таких агентів соціалізації як сім’я, школа, ЗМК, однолітки тощо.
Друга полягає в тому, що аналіз соціокультурних детермінант агресивної поведінки дозволяє розробити стратегію регулювання та зменшення проявів підліткової агресії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНІ ДЕТЕРМІНАНТИ ПІДЛІТКОВОЇ АГРЕСІЇ: СОЦІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок