Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут соціології
Пірог Людмила Анатоліївна
УДК 364.022+364.013 – 053.6
СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА
22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Київ – 2005


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап функціонування українського суспільства характеризується наявністю соціальних змін, що є складовими загального процесу суспільної трансформації. Внаслідок суттєвих перетворень в економічній, соціальній, політичній та інших сферах помітно актуалізується проблема соціальної захищеності окремих верств населення, зокрема особливої значущості набуває проблема соціальної захищеності підлітків. Відчуття дорослості, що достатньою мірою не підкріплене економічною самостійністю робить психологічно і соціально вразливими представників даної, особливої вікової категорії. Тому не випадково останніми роками, питання пов’язані з необхідністю соціальної захищеності підлітків потребують усе більшої уваги, передусім на законодавчому рівні. Уперше в України проголошується, що дитина є не лише об`єктом, але й суб`єктом правових відносин. Проте, значна частина нормативних актів з соціального захисту дитинства, як виявляється, не має ґрунтовного правового забезпечення, що часто-густо призводить лише до декларації тих чи інших прав дітей, без чітких механізмів їхньої реалізації.
Інтенсивність накопичення зазначених проблем, темпи їхнього розв’язання залежать як від діяльності різних суспільних інститутів, що беруть участь у процесі соціалізації, виховання і навчання дітей, так від економічних і соціальних дій, спрямованих на створення умов для найповнішого задоволення їхніх потреб. Захист дітей підліткового віку, в період духовного, морального, фізичного їх становлення є одним з головних завдань у формуванні стратегії розвитку сучасного українського суспільства. Відповідно, соціальна політика, що покликана вирішувати проблеми підлітків обов`язково повинна органічно пов`язуватися з розв’язанням демографічних питань, державною підтримкою інституту сім`ї, соціальним захистом материнства, зменшенням негативних впливів на дітей, що виникають у процесі трансформації суспільства.
Найважливішим чинником поліпшення становища та захисту підлітків в Україні безумовно є стабілізація економічної ситуації, зміцнення правової та матеріально-технічної бази дитячих закладів, впровадження в життя вимог і принципів, передбачених Конвенцією ООН з прав дитини та координація зусиль міністерств і відомств, покликаних вирішувати ті чи інші проблеми дітей і молоді. Підлітки – це майбутні активні учасники соціальних процесів. Але, слід зважати на обмеженість їхнього життєвого досвіду, не сформованість уявлення щодо морально-етичних цінностей. Більш того, проблеми пов'язані з особливостями віку, посилюються психофізіологічним дисбалансом, що виражається у неадекватності наявності "дорослих" потреб і бажань та можливостей їх задоволення. Проте, вважається, що саме ця вікова категорія є показовим "барометром" процесів, що протікають у суспільстві. Тому проблема соціальної захищеності підлітків в умовах сучасних трансформаційних процесів суспільства має посідати важливе місце в соціально-економічній політиці суспільства.
Утім, наукова проблема соціальної захищеності підлітків, що є невід’ємною частиною загального процесу соціалізації і соціальної адаптації молоді, з огляду на специфічність свого спрямування, бачиться порівняно новою і відповідно недостатньо розробленою в період нестабільності і соціальної деструкції сучасного українського суспільства, коли проблема соціального захисту в цілому постає надто гостро, вона набуває особливої актуальності і ваги.
Слід відзначити, що останніми роками з'явилася велика кількість публікацій, присвячених як окремим аспектам реалізації соціально-економічних програм у сфері соціального захисту підлітків, так і загальним закономірностям протікання цього складного і багатоаспектного явища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ СУЧАСНОГО УКРАЇНСЬКОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок