Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВО-ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕМПОРАЛЬНО-ОПОВІДАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної детективної прози 20 сторіччя)

ЖАНРОВО-ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕМПОРАЛЬНО-ОПОВІДАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної детективної прози 20 сторіччя)

Назва:
ЖАНРОВО-ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕМПОРАЛЬНО-ОПОВІДАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної детективної прози 20 сторіччя)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,01 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. І.І. МЕЧНИКОВА
ДУЧЕНКО Лариса Володимирівна
УДК 802.0-73
ЖАНРОВО-ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ
ТЕМПОРАЛЬНО-ОПОВІДАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ
ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ
(на матеріалі англомовної детективної прози 20 сторіччя)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті
ім. І.І. Мечникова.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
КОЛЕГАЄВА Ірина Михайлівна,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
лексикології та стилістики англійської мови
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МІЗЕЦЬКА Віра Ярославівна,
Одеська національна юридична академія,
завідувач кафедри іноземних мов
кандидат філологічних наук, доцент
ЯРМОЛЕНКО Галина Григорівна,
Ізмаїльський державний гуманітарний університет,
доцент кафедри германської філології
Провідна установа: Донецький національний університет,
кафедра германської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист дисертації відбудеться " 20 " лютого 2004 року о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд.91.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету за адресою: 65026, Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 19.01.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Черноіваненко Є.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У центрі уваги сучасної лінгвістики знаходяться проблеми сприйняття, переробки і зберігання інформації за допомогою мови як системи і мовленнєвої діяльності як реалізації цієї системи. Кінець попереднього сторіччя і початок теперішнього – це час поглиблення теоретичних уявлень про приховані механізми мовної комунікації, про загальні закономірності інтелектуальної діяльності людини. Дослідники одностайно погоджуються із тезою про те, що одним із засобів репрезентації знань є текст, хоча їх погляди на природу тексту, їх дефініції тексту і підходи до його аналізу вельми різняться. У даній роботі ми приєднуємось до того напрямку лінгвістики тексту, який слідом за І.Р. Гальперіним трактує текст як повідомлення літературно оброблене згідно із стилевим і жанровим стандартами, письмово зафіксоване і таке , що має суворо упорядковану внутрішню структуру (логічну, граматичну, лексичну). При цьому текстове повідомлення обов’язково міститься у певній модальній рамці і націлене на виконання певного прагматичного завдання. Це останнє детермінує творчу діяльність автора тексту і кінець кінцем впливає на смислову структуру тексту, наративну манеру та вибір відповідних мовних засобів.
Виконаний у даній дисертаційній роботі аналіз проводився з позиції ролі мовних явищ у реалізації прагматичної настанови тексту англомовного детективного твору. Ми переконані, що така настанова зводиться до того, щоб зацікавити читача, залучити його до інтелектуальної гри розплутування таємниці злочину і через те розважити його.
Актуальність роботи обумовлена загальним прагненням сучасної лінгвістики до більш поглибленого розуміння закономірностей функціонування різнорівневих одиниць мовної системи у тематично і жанрово специфікованому контексті. Відзиваючись на потреби комунікативно-лінгвістичної парадигми, виконане дослідження пропонує низку спостережень і умовиводів, які унаочнюють принцип прагматичної детермінованості мовленнєвої організації повідомлення. Отримані результати, зокрема, свідчать, що у літературному творі зображений час, наративна перспектива, образ автора нерозривно пов’язані із темою та жанром, в даному разі із детективним розслідуванням кримінального зіткнення добра і зла.
Дисертаційне дослідження виконане самостійно в межах міжкафедральної наукової теми "Варіативність англійської мови та мовлення в когнітологічних аспектах" (номер державної реєстрації 02071091), яка розроблюється на факультеті романо - германської філології Одеського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЖАНРОВО-ЛІНГВІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ТЕМПОРАЛЬНО-ОПОВІДАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ХУДОЖНЬОГО ТЕКСТУ (на матеріалі англомовної детективної прози 20 сторіччя)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок