Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНИЙ ТВІР ЯК ВИД ДИСКУРСИВНОЇ ПРАКТИКИ

МУЗИЧНИЙ ТВІР ЯК ВИД ДИСКУРСИВНОЇ ПРАКТИКИ

Назва:
МУЗИЧНИЙ ТВІР ЯК ВИД ДИСКУРСИВНОЇ ПРАКТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,49 KB
Завантажень:
143
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського
МОРЄВА Євгенія Олександрівна
УДК 78.01
МУЗИЧНИЙ ТВІР ЯК ВИД ДИСКУРСИВНОЇ ПРАКТИКИ
Спеціальність 17.00.03 — Музичне мистецтво
Автореферат
на здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства
КИЇВ — 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі теорії музики Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського Міністерства культури і мистецтв України
Науковий керівник: |
доктор мистецтвознавства, професор
Пясковський Ігор Болеславович
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського, професор кафедри теорії музики (м. Київ)
Офіційні опоненти: |
доктор мистецтвознавства, професор
Муха Антон Іванович
Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України,
відділ музикознавства,
провідний науковий співробітник (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент
Глущенко Юрій Петрович
Національна музична академія України
ім. П. І. Чайковського,
в. о. професора кафедри спеціалізованого та загального фортепіано (м. Київ)
Провідна установа: |
Одеська державна музична академія
ім. А. В. Нежданової,
кафедра теорії музики та композиції
Захист відбудеться “_27_” _квітня_ 2005 р. о 18.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора мистецтвознавства у Національній музичній академії України ім. П. І. Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11, й поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, м. Київ-1, вул. Архітектора Городецького, 1-3/11.
Автореферат розісланий “_19_”_березня_ 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради кандидат мистецтвознавства, доцент |
І. М. Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучасних музично-теоретичних дослідженнях усе гостріше і значніше постає питання про смисл музично-мовленнєвого висловлювання (смислоутворення тут розуміється як структурно-текстова категорія). Дискурсивно-подієва концепція в аналізі музичних творів спрямована на структурно-смислову сторону даного висловлювання. Сутнісна природа смислу музичного твору полягає в постійній можливості його відновлення, у його багатоваріантності. Саме цим відрізняється смисл музичного твору від смислу літературно-художнього твору, де більш конкретна вербальна смислова змінність знаходиться в дещо інших умовах. Існування музичного твору можливо в різних смислових варіантах (маються на увазі виконавські, аналітичні, редакторські інтерпретації).
Аналіз смислової структури музичного твору, що існує в класичних методиках провідних музикознавців-аналітиків, є одним із компонентів аналізу музичних творів, одним із завдань їх цілісного аналізу. В роботі акцентується увага на структурно-семантичній стороні музики. Характер дискурсивного аналізу полягає в аналітичний вибірковості, що веде до виявлення її структурних акцентів. Подібна зосередженість в аналізі, у свою чергу, веде до таких висновків, які можуть бути відносно не залежними від безпосереднього аналізу форми, жанру, стилю, драматургії, інтонаційного, ритмічного, гармонічного змісту та інших видів класичного аналізу. Ці висновки можуть бути суперечливі, парадоксальні, але сама їхня можливість і формулювання є приводом до подальших міркувань про структурно-семантичну сторону твору.
Таким чином, осмислення музичного твору, як особливого виду дискурсивної практики, дає можливість усвідомити його не як стійкий в уявленні об’єкт, а як об’єкт, що постійно оновлюється й збагачується у структурно-смисловому відношенні.
Музично-мовленнєва практика розглядається в рамках єдиної лінгвістичної системи, у якій присутні константні логіко-структурні зв’язки щодо всіх її різновидів. Тобто наявність одних вихідних положень у тому чи іншому виді дозволяє говорити про мову як про глобальну систему, що переходить у ранг методу мислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МУЗИЧНИЙ ТВІР ЯК ВИД ДИСКУРСИВНОЇ ПРАКТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок