Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА / сторінка 10

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Саме тут закладаються основи моральних знань, норм, формується свідомо-емоційне ставлення до навколишнього середовища. Психологічною основою формування здатності до особистісного зростання є процес засвоєння цінностей життя і їх перетворення в змістовні елементи уявлень про моральні якості особистості. Тому важливо, щоб альтруїстичний стиль спілкування став невід'ємним складником навчально-виховного процесу. В основі цього стилю лежить розуміння, прийняття та визнання особистості учня, повна довіра йому.
2. Становлення особистісного розвитку молодшого школяра не є ізольованим процесом. Він тісно пов'язаний із його соціальним та загальнопсихічним розвитком, тобто здійснюється у контексті становлення цілісної особистості. У процесі становлення особистості в результаті взаємодії емоцій, почуттів, моральних знань, навичок та звичок виникають специфічні для морального формування найважливіші особистісні новоутворення. Останні збагачують особистість учня і є передумовою для подальшого засвоєння соціального досвіду та його морального розвитку.
3.Засвоєння молодшим школярем моральних взаємин, як окремих видів психологічних ставлень, передбачає певний ступінь розвитку у нього довільності, самооцінки, мотиваційної та емоційної сфер. Тому важливо організувати навчально-виховний процес так, щоб максимально сприяти розвитку в учнів позитивної “Я – концепції”, впевненості у своїх силах, відкритості, гуманності.
4. Показано, що у психолого-педагогічній взаємодії при здійсненні суб'єкт-суб'єктних відносин школяреві не завжди вдається самостійно осягнути певний смисл моральних стосунків, моральних норм поведінки. Тому необхідно постійно реалізовувати спеціальну систему цілеспрямованих виховних впливів.
5. Поряд із засвоєнням моральних уявлень, слід організувати навчально-виховний процес так, щоб учень був активним суб'єктом практики конкретних моральних стосунків та вчинків, що формує власний досвід його моральної поведінки, сприяє особистісному зростанню. Важливо, щоб ці ситуації були особистісно значущими для учня та емоційно переживалися ним.
6. Стосунки школярів з дорослими, ровесниками, товаришами та іншими людьми повинні бути організовані таким чином, щоб у них була втілена модель тих моральних якостей, якими вони повинні оволодіти (співчуття, повага, відповідальність, турботливість про інших тощо). Особливого значення у цьому аспекті набуває виховання вміння у дітей враховувати наслідки власних вчинків.
7. Встановлено, що з метою адекватного сприйняття учнями морального смислу вчинків їхня поведінка повинна бути відповідним чином мотивованою. Цьому сприяє спеціально організоване емоційне передбачення ними наслідків своєї діяльності для інших людей. Важливо, щоб діяльність, спрямована на користь людям, була пов'язана з конкретними людськими стосунками, емпатійним переживанням. Тільки за таких психолого-педагогічних умов у школярів формуються відповідні моральні якості: відповідальність, чуйність, турботливість тощо. Емоційні переживання, які виникають у процесі різноманітних видів діяльності, ніби фіксуються у її проміжних цілях та завданнях, надаючи спонукальної сили, сприяють їх перетворенню у мотиви поведінки. А для цього потрібні ситуації як засіб вправляння у такого роду емоційних переживаннях.
8. Результати дослідження дозволяють стверджувати, що процес особистісного розвитку не може здійснюватися шляхом окремих спорадичних заходів. Необхідного злиття моральних почуттів та вчинків можна досягти за умови, коли завдання формування гуманістичних ставлень до оточуючих людей постійно є центром усього виховного процесу, який відбувається у всіх сферах життєдіяльності дитини. Є всі підстави стверджувати, що процес становлення морального розвитку особистості здійснюється ефективніше за умови відповідності змісту і форм життєдіяльності молодшого школяра його актуальним соціогенним потребам. Дослідження підтвердило, що процес морального виховання молодшого школяра є результативним в тому випадку, коли він не обмежується його інтелектуально-пізнавальною діяльністю, а й передбачає соціально значущі моральні дії дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок