Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА / сторінка 2

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Д.Беха, Л.І.Божович, М.Й.Боришевського, Т.В.Гаврилової, Б.І.Додонова, В.В.Зеньківського, О.Л.Кононко, Ю.О.Приходько, Л.С.Сапожнікової, Є.В.Суботського, Т.М.Титаренко, Д.М.Фельдштейна, В.Е.Чудновського, С.Г.Якобсон, Т.С.Яценко та багатьох інших вчених. Деякі аспекти моральної поведінки молодшого школяра відображені у дисертаційних дослідженнях, зокрема: М.І.Горської, Р.В.Павелківа, І.В.Сингаївської, О.В.Ставицького, О.М.Яворської-Вєтрової та ін.
Розкриття соціально-філософського аспекту даної проблематики стало предметом спеціального дослідження С.Ф.Анісімова, О.О.Гусейнова, О.Г.Дробницького, О.Ф.Лосєва, В.О.Ніколаічева, В.Д.Плахова, Л.В.Сохань, О.І.Титаренка, Т.П.Тугаринова та ін.
Педагогічний аспект проблеми моральної вихованості школярів висвітлений у працях Ю.П.Азарова, І.А.Зязюна, І.С.Мар'єнка, Л.І.Рувінського, В.О.Сухомлинського та ін.
Аналіз наукової літератури показує, що проблема особистісного розвитку молодшого школяра є складовою частиною досліджень цієї вікової групи. Це питання глибоко вивчалося відповідно до завдань школи того часу, проте сучасна ситуація вивчення особистісного розвитку школяра характеризується домінуванням концептуальних схем, які не можуть бути безпосередньо використані як теоретичні моделі, що забезпечують експериментальну перевірку і організацію практики педагогічних впливів.
Проблема особистісного розвитку дітей різного віку завжди приваблювала дослідників і вивчалась у філософському, соціологічному, педагогічному та психологічному напрямках (Л.І.Божович, О.В.Запорожець та ін.)
Зважаючи на науково-практичне значення проблеми морального розвитку особистості, доводиться констатувати, що у психологічному аспекті вона залишається ще недостатньо вивченою. Дослідження проблеми морального розвитку особистості розрізнені, методологічно не об'єднані, тобто такі, що не мають завершеної цілісної наукової теорії. Процес морального розвитку особистості розглядається у вузьких межах емпіричних уявлень, що зумовлює необхідність та актуальність дисертаційного дослідження “Психологічні особливості особистісного розвитку молодшого школяра”. Вивчення цієї проблеми детерміноване також потребами суспільства в цілому і запитами виховання підростаючого покоління зокрема.
Тема дослідження входить до комплексної теми Інституту проблем виховання АПН України “Особистісно зорієнтовані технології морального виховання підростаючого покоління № 0198U005992” і затверджена Радою з координації наукових досліджень у галузі педагогіки і психології АПН України (протокол № 3 від 29.03.1999 року).
Об'єкт дослідження – вікові особливості особистісного розвитку.
Предмет дослідження – психологічні особливості особистісного розвитку у молодшому шкільному віці.
Мета дослідження полягає у вивченні структурно-функціональних особливостей особистісного розвитку молодшого школяра та розробці психолого-педагогічних умов його оптимізації.
Гіпотеза дослідження. Ефективність особистісного розвитку молодшого школяра зумовлюється:
- відповідністю змісту і форм життєдіяльності молодшого школяра актуальним соціогенним потребам;
- систематичністю створення відповідних ситуацій і психолого-педаго-гічних умов для розкриття та стимулювання його внутрішнього потенціалу як детермінанти особистісного зростання.
Загальна мета та гіпотеза дослідження дозволили визначити такі його завдання:–
провести аналіз теоретико-експериментальних підходів до вивчення проблеми особистісного розвитку молодшого школяра;–
виявити психолого-педагогічні умови особистісного зростання учнів молодшого шкільного віку;–
експериментально перевірити організаційно-методичні умови оптимізації процесу виховання особистості молодшого школяра;–
простежити зв'язок сформованої здатності учнів молодшого шкільного віку до передбачення моральних вчинків з характером навчально-виховної діяльності.
Теоретико-методологічну основу дослідження складають: Державна національна програма “Освіта” (Україна XXI століття), концепції виховуючого і розвиваючого навчання (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок