Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА / сторінка 5

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

У процесі теоретичного аналізу наукових джерел було з'ясовано, що основним завданням суспільства є творення такої діяльності, яка забезпечить цілеспрямований розвиток внутрішньої діяльності дитини, її домінуючих стосунків, що виникають у процесі її здійснення, формування моральних якостей, вищих мотивів діяльності, самооцінки, позитивної “Я - концепції”.
Саме система різних видів діяльності є основним чинником соціального розвитку особистості. Цілеспрямований та перетворюючий характер діяльності дає змогу суб'єкту вийти за межі будь-якої ситуації, вписуючи її у широкий контекст суспільно-історичного буття. Побудова, творення людиною своєї діяльності - основа становлення її особистості.
Гуманістичний підхід до вивчення проблем особистості дитини орієнтує дослідників на з'ясування резервів та механізмів розвитку, можливостей самотворення, закономірностей прогнозування власної діяльності у життєвому просторі. Тому зрозумілою стає необхідність визначення співвідношення і механізмів взаємодії потенційного та актуального рівнів розвитку особистості. Особистісний розвиток має певні тенденції, закономірності, можливості. З'ясування умов активізації потенціалів особистості, як суттєвого джерела її розвитку, здатної не тільки до актуалізації власного “Я”, а й до духовного розвитку – важливе психолого-педагогічне завдання.
У процесі теоретичного аналізу було виявлено, що одним із факторів розвитку діяльності є мотиви, які виступають тими спонуками, що зумовлюють вибір спрямованості поведінки та діяльності суб'єкта. Саме діяльність і спілкування - найбільш сприятливі умови для формування моральної мотивації. Моральний розвиток особистості, на чому наголошується у багатьох дослідженнях, виявляється у відповідній поведінці, зміст якої визначається життєвими цінностями, мотивами, цілями.
Можна констатувати, що, включаючись у справжні суспільні відносини, тобто потрапляючи у ситуації виконання суспільно прийнятих норм, правил, суб'єкт виробляє певне власне внутрішнє ставлення до навколишнього середовища, суспільства, колективу, конкретної особистості. Тому вирішальним чинником розвитку у дітей молодшого шкільного віку уявлень про себе є діяльність, яка спрямована на відображення взаємодії зі світом, оточуючими людьми. То ж саме образ “Я” реально визначає діяльність та поведінку людини.
У наукових джерелах (І.Д.Бех, Л.І.Божович, М.Й.Боришевський, Ю.О.Приходько та ін.) підкреслюється, що процес особистісного розвитку молодшого школяра неможливий без розвитку таких механізмів самосвідомості, як здатності всебічно та об'єктивно оцінити себе, власні можливості. Тому самооцінка – це та цінність, значенням якої наділяє себе індивід в цілому та окремі аспекти своєї особистості, діяльності, поведінки. Отже, є всі підстави розглядати самооцінку як психологічний механізм саморегуляції поведінки молодшого школяра.
У цьому розділі висвітлені основні підходи до досліджень особистості, визначені рушійні сили та психологічні закономірності розвитку особистості молодшого школяра. Теоретичний аналіз дозволив зробити певні висновки про розвиток особистості як логічний наслідок активної взаємодії зовнішніх й внутрішніх, соціально-педагогічних та психічних чинників. Особистість розвивається на основі своєрідного синтезу різних видів активності та психологічних утворень, які мають вагоме значення в той чи інший віковий період. Молодший шкільний вік - це перехід від безпосередніх ставлень дитини до таких, які опосередковуються соціально виробленими нормами та способами дій. Саме в цьому віці особистість дитини кардинально видозмінюється, створюються сприятливі передумови для формування моральності; пізнання трансформується у самопізнання, здатність оцінювати - у самооцінку, ставлення та діяльність - у самосвідомість. Поява таких системних новоутворень як “Я - діюче”, “Я - рефлексуюче” активізує механізми процесів особистісного зростання, самосвідомості, саморегуляції. Отже, поряд із становленням самооцінки, мотивів поведінки, “Я - концепції,” важливого значення на цьому віковому етапі набуває проблема формування моральної поведінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок