Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

Загрузка...

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА / сторінка 7

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
У цьому контексті суттєвого значення надавалося формуванню внутрішніх спонук, здатності виділити ту чи іншу моральну цінність, втіливши її у конкретний поведінковий акт, вчинок.
Розроблена нами програма комплексного розвитку емоційної сфери тісно пов'язана з інструментарієм дослідження, в якому обгрунтовується вибір методів та їх призначення. Вона включає мету та зміст заходів для розкриття й розвитку емоційної сфери молодшого школяра. Постановка близьких запитань, бесіди, створення відповідних ситуацій були вагомими стимулами виявлення моральної вихованості учнів. Ознаки моральної вихованості школярів можна було спостерігати на перервах, під час спілкування з дорослими і ровесниками, у формулюванні запитань до вчителя. У такій ситуації учень повністю залучається до процесу, зміст якого сприяє тому, щоб бути і стати собою. Молодший школяр живе повною мірою справжнім життям і морально самовиховується.
У третьому розділі - “Психолого-педагогічні умови розвитку моральної поведінки у молодшому шкільному віці” перевіряється гіпотеза дослідження, описується підготовка і проведення експерименту, здійснюється кількісний та якісний аналіз здобутих даних, розкриваються та обгрунтовуються психолого-педагогічні чинники і закономірності становлення й розвитку моральної поведінки у процесі виховної діяльності.
Аналіз результатів експериментального дослідження показав, що розвиток моральної поведінки учнів може успішно здійснюватися за певних психолого-педагогічних чинників, зокрема, таких, як: 1) суспільна потреба і необхідність в активності особистості, що визначається створенням таких умов навчально-виховної діяльності та спілкування, в яких учень є реальним суб'єктом власної діяльності; 2) можливість самореалізації особистості в системі взаємовідносин “учитель-учень”, “батьки-учень”, “учень-учень”; 3) характер емоційного ставлення до школи, оточуючих; 4) комформність та впевненість школяра в процесі навчально-виховної діяльності та міжособистісному спілкуванні.
Розкриття змісту цих психолого-педагогічних умов та шляхи оптимізації процесу морального виховання особистості й було завданням третього розділу дисертаційного дослідження.
Експериментальне дослідження здійснювалося для виявлення змісту, проявів та рівнів розвитку моральних уявлень молодших школярів, їх взаємозв'язку з реальною поведінкою, обсягу моральних знань учнів, вивчення залежності між обсягом моральних знань та відповідною поведінкою, а також зрушень у цих моральних знаннях, зумовлених впливом застосованих у дослідженні засобів їх активізації.
Спираючись на аналіз результатів дослідження предметної діяльності школярів, можна було передбачити, що ефективність формування моральності молодшого школяра залежить від ступеня трансформації змісту виховних заходів у такі морально психологічні ситуації та психолого-педагогічні умови, які забезпечуватимуть доцільний синтез морального досвіду школярів та цілеспрямованих впливів.
Викладені вище теоретичні міркування визначили конкретну програму формуючого експерименту. Передбачалося, що:
- моральні почуття ефективніше формувати у реальних особистісно значущих ситуаціях молодшого школяра;
- вищий рівень моральності формується у результаті емоційно-раціонального усвідомлення, формування емпатійних якостей особистості й закріплення у поведінці такого стилю взаємостосунків;
- у стосунках школярів повинна бути втілена модель тих моральних якостей, якими вони повинні оволодіти.
При створенні методичної програми морального розвитку молодшого школяра акцентувалась увага на таких моментах:
- дати поняття про основні моральні категорії (добро, зло, співчуття, допомога та ін.);
- на основі соціальних детермінант та самоактивності сформувати у молодших школярів стійкі моральні мотиви;
- сформувати загальнозначущу особистісну спрямованість молодшого школяра.
Особистісний розвиток, як форма суб'єктивної активності в процесі виховної діяльності, визначався за такими показниками:
1) інтенсивність вияву моральних знань, активність у висуненні ініціатив, стійкість засвоєних моральних понять;
2) міра вияву самостійності та незалежності у вчинковій активності школяра;
3) здатність до прогнозування моральної поведінки, яка розглядається як своєрідний сплав моральних почуттів та знань, що реалізуються у конкретних вчинках дитини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок