Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА / сторінка 9

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Цей рівень характеризується високою пізнавальною активністю, інтересом до суті явищ, прагненням розібратися у складних питаннях, активно-позитивним ставленням до оточуючих, стійким практично-діяльнісним характером.
Другу групу складали учні, які мають середній рівень морального розвитку. Цьому рівневі притаманне те, що пізнавальна активність вимагає спонукань з боку вчителя, знання недостатньо глибокі і систематизовані, спостерігається вибірково-ситуативний характер дій.
Третю групу складають учні із низьким рівнем морального розвитку. Цей рівень має такі ознаки: пізнавальну інертність, епізодичний інтерес до ефективних та яскравих сторін життя при повній відсутності інтересу до їх суті, майже відсутня самостійність, учні виявляють повну бездіяльність у екстремальних ситуаціях.
Дослідження підтвердило, що процес морального розвитку молодшого школяра є ефективним за умови, коли він не обмежується його інтелектуально-пізнавальною діяльністю, а включає емоційно-оцінні та духовно-практичні дії особистості.
Результати діагностичних зрізів показали суттєве зростання рівня розвитку моральності учнів 1-3 класів експериментальних груп (див. табл. 2).
На основі аналізу динаміки моральної поведінки молодших школярів було встановлено значні зміни. Так, учні експериментальних класів виявляли співчуття, співпереживання стосовно однокласників та оточуючих з власної ініціативи, навчилися ставити себе на місце тієї людини, яку хтось образив. Школярі легко виконували завдання типу: “Опиши стан учня, якого образили”. Про результативність роботи свідчить той факт, що в експериментальних групах 77% дітей перестали ображати ровесників, 59% учнів могли пояснити неправильність поведінки. За даними опитування, значна частина дітей переконана, що людина щаслива в тому випадку, коли приносить радість людям.
Таблиця 2
Динаміка зростання рівня розвитку моральності учнів (в %).
Рівні Класи
Перший Другий Третій
до форм. експ-ту після форм. експ.-ту до форм. експ-ту після форм. експ-ту до форм. Експ-ту після форм. експ-ту
КГ ЕГ КГ ЕГ КГ ЕГ КГ ЕГ КГ ЕГ КГ ЕГ
Високий - 3,6 3,7 14,3 3,8 7,2 7,7 21,4 9,1 4,6 13,6 27,3
Середній 59,3 53,6 63 78,6 57,7 60,7 61,5 67,9 50 54,5 54,5 59,1
Низький 40,7 42,8 33,3 7,1 38,5 32,1 30,8 10,7 40,9 40,9 31,9 13,6
Отже, є всі підстави стверджувати, що головним засобом впливу на особистість молодших школярів з метою формування у них моральних почуттів, емоційної сприйнятливості, розвитку співчуття та співпереживання є їх включення в ігрові ситуації, а також психотренінги, які вимагають вміння встановити черговість дій, надавати необхідну допомогу, підтримку іншому, виявляти доброзичливість. Як засвідчили результати дослідження, важливе значення у цьому процесі відігравали інтегровані уроки, під час яких відбувається актуалізація особистісних цінностей, забезпечується не тільки систематизація знань учнів, а й формування у них цілісного погляду на предмет навчання. Це сприяло виробленню індивідуально-ціннісного ставлення до змісту отримуваних знань, що безпосередньо впливало на формування моральних уявлень дітей.
Запропонована психолого-педагогічна система роботи з учнями молодших класів сприяла активізації емоційно-ціннісної, мотиваційної сфери, поповнення їх знань про моральні норми суспільної поведінки.
Отримані дані підтвердили висунуту гіпотезу та дозволили зробити такі висновки.
ВИСНОВКИ
У дисертації представлене теоретичне узагальнення і нове вирішення проблеми особистісного розвитку молодшого школяра, що виявляється в розкритті сутності та змісту цього процесу, характеристиці його проявів залежно від активізації емоційно-ціннісної та мотиваційної сфери, знань про моральні норми поведінки особистості; обгрунтуванні, розробці та апробації психолого-педагогічної системи процесу особистісного становлення дитини молодшого шкільного віку на основі використання активних методів навчання, які передбачають поступовий перехід від суб'єкт-об'єктної до суб'єкт-суб'єктної розвиваючої взаємодії.
1. Молодший шкільний вік – важливий сензитивний період у становленні особистісного розвитку учня.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок