Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦІННІСНА ПРИРОДА РЕЛІГІЇ (АКСІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХРИСТИЯНСТВА)

ЦІННІСНА ПРИРОДА РЕЛІГІЇ (АКСІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХРИСТИЯНСТВА)

Назва:
ЦІННІСНА ПРИРОДА РЕЛІГІЇ (АКСІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХРИСТИЯНСТВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФІЛОСОФІЇ імені Г.С.СКОВОРОДИ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ
УДК 21:172.3, 23/28
Пирог Ганна Володимирівна
ЦІННІСНА ПРИРОДА РЕЛІГІЇ
(АКСІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХРИСТИЯНСТВА)
спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі українознавства і всесвітньої культури Севастопольського військово-морського інституту
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Глушак Анатолій Степанович, професор кафедри українознавства і всесвітньої культури Севастопольського військово-морського
інституту
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор Закович Микола Михайлович, професор кафедри культурології Київського Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
кандидат філософських наук, доцент Головащенко Сергій Іванович, доцент кафедри філософії і релігієзнавства Національного університету "Києво-Могилянська Академія"
Провідна установа: Національний Аграрний університет (м. Київ), кафедра філософії
Захист відбудеться “17” червня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.03 в Інституті філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України (01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4)
Автореферат розісланий “16” травня 2005р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук О.В.Бучма


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток українського суспільства як демократичної системи значною мірою залежить від глибини теоретичного осмислення явищ і процесів його багатогранної, суперечливої реальності, в тому числі й духовної. Соціальні зміни у нашій державі, що відбулися впродовж останніх десятиліть, призвели не тільки до ламання багатьох суспільних, політичних, економічних стереотипів, але й до руйнування усталеного світогляду в значної частини громадян. Ці зміни стали поштовхом до пошуку нового сенсу життя, виникнення нових потреб, інтересів, ціннісних орієнтацій. Звідси й необхідність наукового обґрунтування ціннісних основ духовного відродження нації у контексті світової соціокультурної системи, що актуалізує звернення до релігійних цінностей, зокрема християнських.
Проблема релігійних цінностей стосується сфери внутрішнього духовного життя особистості і, разом з тим, вимагає вирішення її в загальній соціально-легітимній формі. Пошук загальнозначущих морально-ціннісних орієнтирів соціального розвитку потребує ретельного вивчення природи релігійних цінностей, їх змісту, структури й характеру функціонування. В українських реаліях особливе значення має наукове вивчення християнських цінностей, оскільки саме християнство історично було і залишається основною формою релігії українців, і саме християнські цінності є одним з найважливіших факторів, що впливають на формування й розвиток національної культури, політики, освіти та інших сфер суспільного та духовного життя.
Питання релігійної духовності, християнської етики, впливу християнства на сучасний моральний стан суспільства є предметом широкого обговорення в сучасній українській релігієзнавчій літературі. Йдеться про необхідність виокремлення релігійно-ціннісної проблематики як такої, що має самостійне наукове значення, а також осмислення природи християнських цінностей, розуміння і пояснення їхньої сутності, визначення основних характеристик і форм існування, структурних рівнів організації і закономірностей розвитку.
Вивчення християнських цінностей, характеру і специфіки їхнього функціонування у різних сферах життєдіяльності людини дає можливість конкретизувати проблему духовного розвитку, глибше зрозуміти особливості національного характеру і менталітету, специфіку світоглядної ситуації у сучасній Україні. Аналіз ціннісної сфери християнства відкриває шляхи подолання чи мінімізації міжконфесійних та міжцерковних протистоянь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЦІННІСНА ПРИРОДА РЕЛІГІЇ (АКСІОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ХРИСТИЯНСТВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок