Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА ЗАГРОЗ ІНТЕРЕСАМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ПРОБЛЕМА ЗАГРОЗ ІНТЕРЕСАМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПРОБЛЕМА ЗАГРОЗ ІНТЕРЕСАМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,90 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СМЕЛЯНЦЕВ Анатолій Петрович
УДК 14: (355.1 + 355.2)+ 351.73
 
ПРОБЛЕМА ЗАГРОЗ ІНТЕРЕСАМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського військового університету,
Міністерство оборони України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, доцент
Сухіна Валентина Феофанівна,
Харківський військовий університет,
професор кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Ручка Анатолій Олександрович,
Інститут соціології НАН України,
заступник директора,
кандидат філософських наук, доцент
Алексеєнко Алла Петрівна,
Харківський державний медичний університет,
завідуюча кафедрою філософії.
Провідна установа: Харківський університет внутрішніх справ МВС України,
кафедра філософії та політології, м. Харків.
Захист відбудеться 11 жовтня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою:
61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий 10 вересня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.
Загальна характеристика роботи
Зміни, що стались і відбуваються у світі на початку ХХІ століття, свідчать про вступ до фази чергової глобальної трансформації. Цей процес супроводжується загостренням економічних, геополітичних, етноконфесійних, демографічних та інших суперечностей між центрами сили та цивілізаціями. Зберігається тенденція розв’язання суперечностей із застосуванням воєнної сили. Тому сучасна дійсність потребує науково обгрунтованого соціально-філософського аналізу. Для сучасної України особливо актуальною стає необхідність забезпечення національної безпеки в умовах існування широкого кола внутрішніх та зовнішніх загроз інтересам безпеки особистості, суспільства і держави. Така ситуація висуває чимало наукових, зокрема і соціально-філософських проблем, що зумовлює актуальність дослідження. У зв’язку з цим, актуальність теми визначається наступними підставами:
по-перше, для України, яка перебуває на початковому етапі державотворення, важливе значення має концептуальне, загальнотеоретичне соціально-філософське осмислення суті і змісту загроз інтересам безпеки України, особливо в умовах трансформаційних процесів у сучасному світі та в Україні;
по-друге, необхідністю соціально-філософського осмислення механізму виникнення та динаміки загроз інтересам безпеки України, зокрема дослідження геополітичних факторів та хронополітичних ритмів;
по-третє, важливістю дослідження змісту і особливостей воєнного забезпечення інтересів безпеки України, розкриття місця і ролі її Збройних Сил у протидії зовнішнім та внутрішнім загрозам;
по-четверте, необхідністю соціально-філософського осмислення суб’єктивної складової протидії загрозам інтересам безпеки України, зокрема змісту і шляхів формування свідомості безпеки та її складової – свідомості воєнної безпеки;
по-п’яте, важливістю визначення і обгрунтування пропозицій подальшого удосконалення Воєнної доктрини України та Концепції національної безпеки України, а також надання рекомендацій щодо формування свідомості національної безпеки особового складу Збройних Сил України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Обраний напрямок дослідження пов’язаний із завданнями науково-дослідної роботи (НДР) “Гуманізація-2”, що здійснюється кафедрою філософії Харківського військового університету за завданням Міністерства оборони України. Результати дослідження відображені в звітах про НДР. Проблеми, що розглядаються в дисертації, тісно пов’язані з реалізацією положень Воєнної доктрини України, Концепції (основ державної політики) національної безпеки України та Державної програми будівництва і розвитку Збройних Сил України до 2005 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ЗАГРОЗ ІНТЕРЕСАМ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок