Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ВИБОРЧОЮ СИСТЕМОЮ ТА ПАРТІЙНОЮ СТРУКТУРИЗАЦІЄЮ СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ)

ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ВИБОРЧОЮ СИСТЕМОЮ ТА ПАРТІЙНОЮ СТРУКТУРИЗАЦІЄЮ СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ)

Назва:
ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ВИБОРЧОЮ СИСТЕМОЮ ТА ПАРТІЙНОЮ СТРУКТУРИЗАЦІЄЮ СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,73 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
імені І. Ф. КУРАСА
Дешко Тетяна Валеріївна
УДК 342.8:329
ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ВИБОРЧОЮ СИСТЕМОЮ ТА
ПАРТІЙНОЮ СТРУКТУРИЗАЦІЄЮ СУСПІЛЬСТВА
(НА ПРИКЛАДІ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ)
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному університеті “Києво-Могилянська академія”
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гарань Олексій Васильович,
Національний університет “Києво-Могилянська
академія”, професор кафедри політології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Рудич Фелікс Михайлович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень імені І. Ф. Кураса, завідувач відділу теоретичних та прикладних проблем політології
кандидат політичних наук, доцент
Гончарук Валерій Петрович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри політичних наук
Захист відбудеться “22” січня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Кутузова, 8, к. 202.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Кутузова, 8.
Автореферат розіслано “11” грудня 2007 р.
Т.в.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор політичних наук В. А. Войналович


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Виборчі системи суттєво впливають на політичне життя суспільства. Тому врахування особливостей взаємодії виборчих та політичних систем може стати вагомим інструментом державотворення в руках законодавця. Починаючи з кінця 1980-х років, у результаті розпаду комуністичної системи актуалізується вивчення виборчих систем. Формується потужна база досліджень електоральних процесів, широко застосовуються математичні засоби для аналізу результатів виборів, критично осмислюються висловлені раніше припущення щодо закономірностей впливу виборчих систем на політичні системи.
Дана робота розглядає досвід функціонування різноманітних виборчих систем з початку 1991 р. до середини 2006 р. у 28 посткомуністичних країнах: Азербайджані, Албанії, Білорусі, Болгарії, Боснії та Герцеговині, Вірменії, Грузії, Естонії, Казахстані, Киргизстані, Латвії, Литві, Македонії, Молдові, Польщі, Росії, Румунії, Сербії та Чорногорії (як в одній державі, так і окремо), Словаччині, Словенії, Таджикистані, Туркменістані, Угорщині, Узбекистані, Україні, Хорватії, Чехії.
Оскільки дослідження охопило всі країни, які входили до Радянського Союзу, та посткомуністичні країни Центральної Європи, в роботі проводиться порівняння цих двох груп країн та здійснюється аналіз динаміки їх виборчих та партійних систем.
Для України вивчення виборчих систем сьогодні особливо актуальне. За півтора десятиріччя незалежності українське виборче законодавство вирізнялося розмаїттям: у 1994 р. було застосовано мажоритарну виборчу систему абсолютної більшості, у 1998 та 2002 рр. – змішану виборчу систему, під час парламентських виборів 2006 р. – пропорційну модель. Це, з одного боку, надає цікавий матеріал для дослідження й порівняння, а з іншого – свідчить про брак наукового осмислення виборчого законодавства і виборчої практики.
Джерельна база дисертації та стан наукової розробки проблеми. Джерельну базу, використану в практичній частині дисертаційного дослідження, складають звіти ОБСЄ про результати виборів у окремих країнах ЦСЄ та колишнього СРСР, дані веб-сайтів виборчих комісій країн регіону, електронні архіви низки університетів з інформацією про результати виборів у країнах ЦСЄ, Конституція України, закони України про вибори народних депутатів 1993, 1997, 2001, 2004 рр., дані ЦВК про результати виборів 1994, 1998, 2002 та 2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВЗАЄМОЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ВИБОРЧОЮ СИСТЕМОЮ ТА ПАРТІЙНОЮ СТРУКТУРИЗАЦІЄЮ СУСПІЛЬСТВА (НА ПРИКЛАДІ ПОСТКОМУНІСТИЧНИХ КРАЇН ТА УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок