Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту (фоностилістичне дослідження)

Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту (фоностилістичне дослідження)

Назва:
Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту (фоностилістичне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,11 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. Мечникова
РУДІК Ірина Валеріївна
УДК 811.111-342.9 42(043.3)
Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту
(фоностилістичне дослідження)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі теоретичної та прикладної фонетики англійської мови
Одеського національного університету ім.. І.І. Мечникова, Міністерство освіти України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Кравченко Ніна Олександрівна -
Одеський національний університет ім.. І.І. Мечникова,
доцент кафедри теоретичної та прикладної фонетики англійської мови.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Зацний Юрій Антонович –
завідувач кафедри теорії та практики перекладу
Запорізького національного університету;
Кандидат філологічних наук, доцент
Ткаченко Людмила Леонідівна –
завідувач кафедри романо-германських мов
Херсонського державного університету.
Провідна установа: Київський національний лінгвістичний університет, кафедра
фонетики англійської мови, Міністерство освіти і науки України,
м. Київ.
Захист відбудеться „ 29 ” вересня 2005 р. о 12.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.02 Одеського національного університету ім.. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Французький бульвар, 24/26, ауд. 165.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 25 серпня 2005 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Матузкова О.П.
Загальна характеристика роботи.
Функціонування мови тісно пов’язане з буттям людини. Однією зі сторін духовного буття людини є релігія, яка ціннісно осмислює все існуюче, пов’язуючи таким чином природу, суспільство, людину, буття й небуття, реальне та уявне, конкретне й абстрактне. Крім дослідників у галузі теології, проблеми мови та релігії привертали до себе найчастіше увагу спеціалістів зі соціальних, історичних наук і культурознавства. При цьому проблеми мови розглядалися ними принагідно при розв’язанні інших завдань, а власно лінгвістичний аспект мови релігії залишався осторонь.
Вибір теми даного дисертаційного дослідження обумовлений кількома факторами. По-перше, незважаючи на те, що власне лінгвістичний аспект релігійної проповіді знаходив висвітлення як у лінгвістиці на матеріалі православної, католицької та протестантської проповіді, англомовна проповідь, яка супроводжує англіканське богослужіння, наскільки нам відомо, не розглядалася в сучасних лінгвістичних працях. По-друге, дослідження лінгвістичного аспекту релігійної проповіді часто проводиться в рамках ширших проблем, наприклад, при аналізі ораторського мистецтва англосакського періоду на матеріалі англійської мови (Т.М. Кругликова), при аналізі стану вітчизняної риторики, стилю й композиції ораторського мовлення на матеріалі російської мови (А.К. Михальські, Н.Н. Кохтев), при аналізі проповідницької діяльності російської православної церкви (Л.І. Брага) та ін.
Таким чином, вибір теми даного дослідження обумовлений відсутністю в лінгвістичній літературі робіт монографічного характеру, присвячених власне лінгвістичному аналізові текстів англомовної релігійної проповіді, хоча ці тексти потребують вивчення їх самих як особливого виду мовної комунікації та особливого типу мовленнєвих актів, що відносяться до специфічної релігійної сфери спілкування. Лінгвістичний мовний аналіз мовленнєвого акту релігійної проповіді, на наш погляд, являє великий інтерес і має безсумнівне теоретичне й практичне значення, збагачуючи знання про функціональну природу мови взагалі та про закономірності її функціонування в одній зі сфер спілкування у сучасному суспільстві – у сфері релігії зокрема.
Актуальність даного лінгвостилістичного загалом й фоностилістичного зокрема дослідження обумовлена загальною орієнтованістю сучасної лінгвістики на дослідження усного мовлення з комунікативно–функціональних позицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Англомовна проповідь як специфічний вид мовленнєвого акту (фоностилістичне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок