Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОДУКТИВНІСТЬ НИЗИННИХ ЛУК ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ ПІДСІВАННЯ БАГАТОРІЧНИХ БОБОВИХ ТРАВ

ПРОДУКТИВНІСТЬ НИЗИННИХ ЛУК ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ ПІДСІВАННЯ БАГАТОРІЧНИХ БОБОВИХ ТРАВ

Назва:
ПРОДУКТИВНІСТЬ НИЗИННИХ ЛУК ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ ПІДСІВАННЯ БАГАТОРІЧНИХ БОБОВИХ ТРАВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАІНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
МАЛИНКА ЛЕСЯ ВІКТОРІВНА
УДК 633.3:576.8.055.31
ПРОДУКТИВНІСТЬ НИЗИННИХ ЛУК ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ ПІДСІВАННЯ БАГАТОРІЧНИХ БОБОВИХ ТРАВ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії луківництва Інституту землеробства Української академії аграрних наук протягом 2002-2004 рр.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, професор
КУРГАК Володимир Григорович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії луківництва
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
СЛЮСАР Іван Тимофійович,
Інститут землеробства УААН,
завідувач лабораторії землеробства на осушених землях
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
ЕРМАКОВА Людмила Михайлівна
Національний аграрний університет, кафедра
рослинництва і кормовиробництва
 
Провідна установа: Полтавська державна аграрна академія Мін АП України, м. Полтава
Захист відбудеться "23" листопада 2005 р. о 1200 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий "21" жовтня 2005 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Одним із ефективних заходів збільшення виробництва високоякісних кормів на природних кормових угіддях при зменшенні антропогенного навантаження на довкілля та економії енергетичних ресурсів в умовах гострого дефіциту азоту, особливої актуальності набуває раціональне використання біологічних факторів інтенсифікації лучного кормовиробництва і, в першу чергу – потенціалу багаторічних бобових трав як дешевого природного джерела симбіотичного азоту. Проте, до останнього часу в Україні симбіотичний азот багаторічних бобових трав у луківництві використовується ще недостатньо, що в значній мірі стримує виробництво дешевих трав’яних кормів та конкурентноздатної тваринницької продукції.
Актуальність теми. Незважаючи на значний обсяг проведених досліджень з розробки заходів поліпшення природних кормових угідь з використанням багаторічних бобових трав [Кутузова А.А.; Боговін А.В.; Каджуліс Л.Ю.; Макаренко П.С.; Кургак В.Г.] до останнього часу ряд важливих питань залишається недостатньо вивченими. Зокрема, стосовно до екологічних умов низинних лук Полісся надто мало експериментальних даних з встановлення оптимальних строків підсівання на луках бобових трав з метою збільшення їх частки в фітоценозах та виявлення ролі заміни бобових компонентів при повторному їх підсіванні в дернину з метою подолання можливого „бобововтомлення”. Практично не з’ясовані параметри нагромадження бобовими симбіотичного азоту залежно від зазначених вище досліджуваних факторів, розміри компенсації ними азоту мінеральних добрив та впливу бобових трав на продуктивність лучних угідь і зменшення енергетичних витрат при їх поліпшенні. Все це істотно стримує розробку ефективних технологій поліпшення сіножатей і пасовищ з використанням багаторічних бобових трав.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною тематичних планів лабораторії луківництва Інституту землеробства УААН і виконувалася згідно з НТП “Кормовиробництво” на 2001-2005 рр. (№ державної реєстрації 0101U 003829).
Мета і задачі досліджень. Мета роботи - встановити закономірності формування бобово-злакових травостоїв залежно від строків підсівання в них різних видів бобових трав та розробити енерго- й ресурсозберігаючу технологію подовження продуктивного довголіття сіяних бобово-злакових травостоїв за поверхневого поліпшення низинних лук Полісся України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОДУКТИВНІСТЬ НИЗИННИХ ЛУК ПОЛІССЯ УКРАЇНИ ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ ПІДСІВАННЯ БАГАТОРІЧНИХ БОБОВИХ ТРАВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок