Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Право як ціннісна категорія

Право як ціннісна категорія

Назва:
Право як ціннісна категорія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,36 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національна академія наук україни
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького
Патерило Ірина Володимирівна
УДК 340.0
Право як ціннісна категорія
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
Історія політичних і правових учень
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави та права Київського університету права НАН України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук
Алєксєєнко Ігор Григорович,
Дніпропетровський національний
Університет
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Калюжний Ростислав Андрійович,
Університет внутрішніх справ (м. Київ),
начальник кафедри теорії держави
і права
кандидат юридичних наук, доцент
Дзейко Жанна Олександрівна,
докторант кафедри теорії та історії держави і права
Київського національного університету імені Тараса
Шевченка
Провідна установа - Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого (м. Харків),
кафедра теорії держави і права
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 р. о 17 год. на засідання спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 19 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Тарахонич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається значним підвищенням ролі правового регулювання суспільних відносин в Україні на сучасному етапі її розвитку. Складний процес трансформації соціально-економічної сфери, пов’язаний з поступовим формуванням в нашій державі ринкових відносин і становленням правової держави, неминуче викликає потребу теоретичної рефлексії цього процесу з точки зору дослідження ролі в ньому інституту права як одного з головних знарядь соціальних перетворень. Виконуючи функцію засобу організації й упорядкування суспільних відносин, право в Україні набуває особливого значення й у зв’язку з процесами євроінтеграції, входження України у світовий правовий простір.
Виступаючи одним із основних засобів утілення в життя таких загальнолюдських цінностей як свобода, справедливість, демократія, право у нових для України політичних соціально-економічних та соціокультурних умовах актуалізує розвиток теоретичної думки щодо співвідношення людини і права. Те ж саме стосується і співвідношення “держава-суспільство”. Як наголошує академік НАН України Ю.С. Шемшученко, на президентських виборах в Україні 2004 року “фактично вперше за роки незалежності народ показав, що може захистити свої конституційні права і безпосередньо вплинути на владу в вирішенні важливих загальнодержавних питань. Це ключовий висновок має принципове значення для впорядкування відносин у системі “держава – суспільство.”
У цьому зв’язку новим змістом наповнюється одне з фундаментальних положень Конституції України, яке проголошує людину, її здоров’я і життя, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю, а тому аксіологічний (ціннісний) та антропологічний (людинознавчий) вимір цього та інших гуманістичних положень потребує подальшого обґрунтування.
Визнання людини найвищою соціальною цінністю в Україні з необхідністю має спричинити оновлення її правової системи. Якщо людина займає центральне місце серед інших соціальних цінностей, то й оновленням права має бути його олюднення як теоретичне, так і практичне – у напрямі його формування як гуманістичного, тобто людиномірного явища. З іншого боку, право само є специфічною соціальною цінністю. Ціннісна природа будь-якого нормативного акту полягає в тому, що він завжди постає початком свого роду соціального експерименту, ставить питання перед соціумом про релевантність його відносинам, що є предметом регламентації, про його регулятивну ефективність, соціальну цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Право як ціннісна категорія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок