Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСИТОННА ПІДТРИМКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ В ПОЛІМЕРАХ ТА МОДЕЛЬНИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУКАХ

ЕКСИТОННА ПІДТРИМКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ В ПОЛІМЕРАХ ТА МОДЕЛЬНИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУКАХ

Назва:
ЕКСИТОННА ПІДТРИМКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ В ПОЛІМЕРАХ ТА МОДЕЛЬНИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,38 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КОЛЕНДО Олександр Юрійович
УДК 541.64. + 547.63 + 541.14
ЕКСИТОННА ПІДТРИМКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ В ПОЛІМЕРАХ ТА МОДЕЛЬНИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУКАХ
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора хімічних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімії високомолекулярних сполук хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант – доктор хімічних наук, професор
Сиромятніков Володимир Георгійович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри хімії високомолекулярних сполук.
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Суберляк Олег Володимирович, Державний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри технології переробки полімерів
доктор хімічних наук, професор
Шаповал Галина Сергіївна, Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, завідувач відділу електрохімії органічних сполук
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, відділ модифікації полімерів, м.Київ.
Захист відбудеться “27” лютого 2001р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.25 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул.Володимирська, 64, хімічний факультет, ауд.518, тел. (044)221-03-93.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “19” січня 2001р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради В.М.Кисіль
Актуальність теми. Полімерні матеріали з підвищеною стійкістю до дії світла, тепла та інших природних факторів необхідні в усіх галузях виробництва, науки та техніки, для будівництва, сільського господарства, медицини, космічних досліджень, оскільки є більш економічними, на відміну від звичайних, завдяки подовженню строку їх експлуатації.
Сучаснi технологiї передбачають можливість створення нових полімерних матерiалiв з комплексом властивостей, які ранiше не можна було реалізувати в одному полімері. Так створено, наприклад, екологічно чисті полімерні системи, що швидко розкладаються в землі, полiмернi системи для контрольованого дозування лiкiв в живому органiзмi, полiмернi сенсори чутливi до окремих речовин або груп речовин, джерела світла на полімерній основі, електролюмінесцюючі полімери і т. і. Одним з непростих, але важливих та перспективних завдань фундаментальної полiмерної хімії є проблема створення "розумних" або "iнтелiгентних" полiмерiв, якi повинні в умовах експлуатацiї працювати за певною програмою.
Для створення таких полiмерiв використовуються методи макромолекулярного дизайну, що передбачають наявність в макромолекулах декiлькох типiв елементарних ланок. Перспективним напрямком цього дизайну є внутрiшньоланцюгове легування полiмерних матерiалiв за рахунок введення певних мономерних додаткiв до основного мономеру пiд час його полiмеризацiї. При цьому основні фізико-механічні показники базового полімеру не змінюються, а додатки можуть значно покращувати деякi параметри базового полiмеру, наприклад, бути високоефективними внутрiшньоланцюговими фото-, термо-, радiо- та бiостабiлiзаторами, або мати, навiть, комбiновану дiю. Під час переробки такого матеріалу та його експлуатації немає втрат стабілізатора за рахунок випаровування та "випотівання", що підвищує також його екологічну нешкідливість. Такi полiмернi матерiали дешевi, потребують для виготовлення малих ресурсiв та енерговитрат, оскiльки мають бiльший строк експлуатацiї. Можливе принципово нове їх застосування як базових елементiв оптоелектронних пристроїв "молекулярної електронiки", (яка заснована на використанні окремих великих органiчних молекул як елементної бази).Це екситоннi вентилi, iмпульснi генератори свiтла, лiнiї затримки і т. п.
Легуючими додатками можуть бути мономери, що мiстять одну або декiлька ароматичних систем, наприклад, гетарил(мет)акрилати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЕКСИТОННА ПІДТРИМКА ХІМІЧНИХ РЕАКЦІЙ В ПОЛІМЕРАХ ТА МОДЕЛЬНИХ ОРГАНІЧНИХ СПОЛУКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок