Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> еколого-енергетична диференціація едафотопів у біогеоценозах басейну верхнього дністра

еколого-енергетична диференціація едафотопів у біогеоценозах басейну верхнього дністра

Назва:
еколого-енергетична диференціація едафотопів у біогеоценозах басейну верхнього дністра
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,87 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
дніпропетровський національний університет
орлов олег леонідович
удк 631.417.2(282.247.31)
еколого-енергетична диференціація едафотопів
у біогеоценозах басейну верхнього дністра
03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Дніпропетровськ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Державному природознавчому музеї НАН України
Науковий керівник:
доктор біологічних наук, cтарший науковий співробітник,
Чорнобай Юрій Миколайович, Державний природознавчий музей НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук, Звєрковський Василь Миколайович, Дніпропетровський національний університет, кафедра геоботаніки, ґрунтознавства та екології, професор.
кандидат біологічних наук, Лоза Ірина Михайлівна, Дніпропетровський державний аграрний університет, кафедра фізіології рослин і ботаніки, доцент.
Провідна установа:
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться “ 15 ” червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49050, МСП, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13, корпус 17, біолого-екологічний ф-т, ауд. 611.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Наукова, 13.
Автореферат розісланий “ 12 ” травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.б.н. Дубина А.О.


загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В едафотопі, як підсистемі біогеоценозу, накопичується значна кількість енергії. Ця акумульована органічною речовиною ґрунтів енергія, будучи залученою до біотичного кругообігу, править значний вплив на характер та інтенсивність біогеохімічних процесів у біогеоценозі. Для більш чіткого розуміння процесів трансформації речовини та енергії у едафотопах природних угруповань, оптимізації і раціонального використання енергетичних ресурсів культурбіогеоценозів, винятково важливе значення має оцінка енергетичних характеристик едафотопів.
Проблема дослідження змін характеристик органічної речовини едафотопів, обумовлених посиленням антропогенного навантаження на біогеоценотичний покрив басейну верхнього Дністра, та пошуки найбільш ефективних методів оптимізації його функціонального стану, відносяться до найбільш важливих завдань екології та охорони природи в нашому регіоні. Ця проблема залишається невирішеною, хоча й виникла вона ще на початку ХХ століття. Незважаючи на значні успіхи у вивченні природи та властивостей гумусових речовин (Александрова, 1980; Алиев, 1978; Кононова, 1963; Орлов, 1990; Тюрін, 1965), питання антропогенної дигресії органічної речовини ґрунту ще повністю не вивчене, воно має як оптимістичне так і песимістичне висвітлення в природоохоронній та екологічній літературі. Різноманітність змін в освоєних біогеоценозах, яка постійно обговорюється в наукових колах, підтверджує необхідність детальних досліджень цих змін в залежності від ступеня їх освоєння та природних умов регіону. Тому вивчення характеру та напрямку антропогенних змін еколого-енергетичних характеристик органічної речовини едафотопів є актуальним аспектом загальної проблеми збереження ґрунтового блоку біогеоценотичного покриву басейну.
Актуальність таких досліджень полягає ще й в тому, що технократично-затратний принцип лісо- та сільськогосподарського виробництва спричинив екологічно необмежене і нераціональне використання біогеоценотичного покриву досліджуваної території, що призвело до інтенсифікації негативних процесів у едафотопах і, відповідно до помітного погіршення їх функціонального стану. Базуючись на детальному вивченні еколого-енергетичних особливостей едафотопів та їх змін під впливом антропогенного навантаження різного ступеня, можна розробити сучасні адаптивні природоощадливі та екологічно безпечні системи і методи господарювання на землі, що так потрібно під час реформування земельних відносин, появі нових землевласників та землекористувачів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: еколого-енергетична диференціація едафотопів у біогеоценозах басейну верхнього дністра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок