Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОГРАМОВАНІ ПОЛОГИ У ЖІНОК-ПЕДАГОГІВ

ПРОГРАМОВАНІ ПОЛОГИ У ЖІНОК-ПЕДАГОГІВ

Назва:
ПРОГРАМОВАНІ ПОЛОГИ У ЖІНОК-ПЕДАГОГІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВўЯ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім.П.Л.ШУПИКА
МЕЛЬНИЧУК ЮРІЙ БОРИСОВИЧ
УДК 618.3-084
ПРОГРАМОВАНІ ПОЛОГИ
У ЖІНОК-ПЕДАГОГІВ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ–2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кримському державному медичному
університеті ім. С.І.Георгієвського МОЗ України
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК
кандидат медичних наук, доцент Баскаков Петро Миколайович, Кримський медичний університет ім. С.І.Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри акушерства, гінекології та перинатології післядипломної освіти
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ
доктор медичних наук, Сенчук Анатолій Якович, Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри акушерства та гінекології;
доктор медичних наук Камінський Вўячеслав Володимирович, Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, доцент кафедри акушерства та гінекології №2
ПРОВІДНА УСТАНОВА
Львівський державний медичний університет ім. Д.Галицького МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №2, м.Львів
Захист дисертації відбудеться "13" _червня_ 2001 року
о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України (м. Київ, вул. Дорогожицька, 9)
Автореферат розісланий “_12_” _травня_ 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Романенко Т.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема охорони материнства і дитинства є пріоритетною в роботі лікувальних закладів охорони здоров'я нашої країни (Н.Г.Гойда, 1999; Р.В.Богатирьова, 1997). Складовою частиною всіх існуючих програм є розробка ефективних методів прогнозування, діагностики, профілактики, лікування і реабілітації основних видів акушерської і перинатальної патології, особливо в жінок з високим ризиком їх розвитку (А.Г.Коломійцева та співавт., 1990, А.Я.Сенчук, 1998).
Вивчення впливу різноманітних виробничих факторів на перебіг вагітності і пологів завжди є пріоритетним не тільки з медичних, але і із соціальних позицій. Це обумовлено зростаючою фемінізацією суспільства і підвищенням ролі жінок репродуктивного віку як у виробничій, так і в науково-освітній сфері. Багато наукових колективів нашої країни і за рубежем активно займаються вивченням даної проблеми (Л.Б.Маркін, 1996; О.М.Лукўянова, 1999; P.OўCampo et.al., 1998).
Система освіти завжди вважалася сугубо жіночою професією, причому питома вага жінок досягає тут 80-90%. Незважаючи на розробку і впровадження основних соціально-гігієнічних нормативів для жінок-педагогів, найбільш невивченим питанням тут залишається вплив основних виробничих факторів педагогів на перебіг вагітності і пологів. Хоча практичні лікарі акушери-гінекологи вважають, що поведінка породілей-педагогів дуже часто є неадекватною, а ризик розвитку акушерської і перинатальної патології достатньо високий. У той же час наукові роботи в даному напрямку відсутні, а їх актуальність і необхідність не викликає сумнівів.
Звўязок роботи з науковими програмами, планами, темами
Виконана науково-дослідна робота є фрагментом наукової роботи кафедри акушерства та гінекології Кримського медичного університету ім.С.І.Георгієвського, № д.р. 0196 ИО 14531/1.27.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи стало зниження частоти і ступеня тяжкості ускладнень пологової діяльності і перинатальної патології в жінок-педагогів на підставі удосконалення і впровадження методики програмованих пологів.
Для реалізації вказаної мети були поставлені такі завдання:
1. Вивчити особливості преморбідного фону, психологічного статусу, перебігу вагітності, пологів, стан новонароджених у жінок-педагогів.
2. З'ясувати особливості скорочувальної діяльності матки і функціонального стану плоду при розродженні жінок-педагогів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОГРАМОВАНІ ПОЛОГИ У ЖІНОК-ПЕДАГОГІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок