Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЄННА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ВОЄННА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ВОЄННА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЛЬНИЦЬКИЙ Едуард Анатолійович
УДК 14 : 355.02
ВОЄННА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ
В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Х а р к і в – 2002


 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Харківського військового університету, Міністерства оборони України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук
Требін Михайло Петрович,
Харківський військовий університет,
начальник кафедри філософії
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Ручка Анатолій Олександрович,
Інститут соціології НАН України,
завідувач відділу соціології культури та масової комунікації.
кандидат філософських наук
Круть Петро Павлович
Військовий інститут МВС України,
доцент кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін.
Провідна установа:
Національний університет внутрішніх справ МВС України,
кафедра філософії та політології (м. Харків).
Захист відбудеться “10”;jdnyz2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.702.05 при Харківському військовому університеті за адресою:
61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий “7” вересня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність соціально-філософських досліджень особливо загострюється на крутих поворотах історії, коли суспільні процеси та явища переживають якісні трансформації. Кардинальні зміни глобального, регіонального рівня, що сталися наприкінці ХХ – на початку ХХІ століття, свідчать про те, що світ перебуває саме у стані всеохоплюючого перетворення. Зокрема, здійснюється перехід до поліцентричності, що супроводжується появою нових або загостренням тимчасово приспаних економічних, політичних, етнонаціональних, конфесійних і та інших суперечностей між центрами сил різних рівнів. Докорінні трансформації не обминули й Україну. На сучасному етапі Україна переживає найскладніший період одночасних змін у політиці й економіці, в системі фундаментальних суспільних цінностей, у правових основах і традиціях мирної праці суспільства та у державній воєнній політиці. Спрямування соціально-економічних та політичних змін сформульовано у Конституції України (1996 рік), де Україна визначена як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Воєнна політика є невід’ємною складовою життєдіяльності будь-якої сучасної держави, соціуму взагалі. Проблема розбудови повноцінної української державності беззаперечно передбачає і реформування, реорганізацію війська, сформування та реалізацію адекватної воєнної політики. Армія (військо) має не тільки посісти своє чільне місце в оновлюваній структурі соціальних інститутів, а й внутрішньо трансформуватися стосовно до нових суспільних ідеалів та життєвих реалій у самій країні, і створити умови для відвертання воєнної загрози та викликів із-зовні. Успішне досягнення такої мети очевидно не можливе простим методом “спроб та помилок”, а передбачає сформування свідомої воєнної політики. Розв’язання такого завдання, насамперед, вимагає спеціальних воєнних досліджень з позицій філософії, соціології, політології та інших соціальних наук, що визначали концептуальні дороговкази й розробляли методологічні підстави їх досягнення. Комплексне завдання в дисертації знаходить конкретизацію та відповідне вирішення через дослідження філософських, насамперед – соціально-філософських основ теорії та практики воєнної політики. Це відкриває можливість не тільки уточнення її суті, основних її елементів й умов її функціонування, а також дозволяє систематизувати основні поняття, принципі формування й здійснення воєнно-політичної діяльності сучасної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВОЄННА ПОЛІТИКА ДЕРЖАВИ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок