Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції

Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції

Назва:
Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Забезпечення ефективної роботи аграрного сектора та його конкурент
оспроможності є визначальною умовою внутрішньої продовольчої


КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Козак Людмила Василівна
УДК 338.433
Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції
Спеціальність 08.07.02 –
Економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті “Острозька академія”,
Кабінет Міністрів України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН
Андрійчук Василь Гаврилович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри аграрного менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, академік УААН,
заслужений діяч науки і техніки
Шпичак Олександр Михайлович,
Українська академія аграрних наук,
академік-секретар відділення аграрної
економіки і земельних відносин
кандидат економічних наук, доцент
Камілова Сюзанна Різаївна,
Інститут аграрної економіки УААН,
заступник завідувача відділу
ціноутворення та кон’юнктури ринку
Провідна установа Інститут економіки Національної академії наук України, відділ економічних відносин АПК
Захист відбудеться “23” травня 2003 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.006.04 Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного економічного університету: 03680, м. Київ, пр. Перемоги, 54/1, ауд. 201.
Автореферат розісланий “23” квітня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, професор Федонін О.С.
 
 
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Забезпечення ефективної роботи аграрного сектора та його конкурентоспроможності слід вважати визначальною умовою продовольчої безпеки країни, зниження соціальної напруги, стабілізації національної економіки. Для України це також використання порівняльних переваг у ресурсній забезпеченості, зокрема землею та трудовими ресурсами на селі, підвищення здатності протистояти міжнародній конкуренції та поліпшення позицій країни у міжнародному поділі праці.
В останні роки органи влади прийняли низку законодавчих актів, які сприяли ринковій трансформації сільського господарства, передусім реструктуризації колективних сільськогосподарських підприємств у нові організаційно-правові форми ринкового типу. Реформування дало поштовх до активізації виробничої діяльності в аграрній сфері, проте не справило відчутного впливу на підвищення конкурентоспроможності аграрного сектора, оскільки таку ситуацію не варто вважати виключно як наслідок нерозвиненості відносин власності в галузі. Саме тому в 2000-2002рр. державою здійснено заходи щодо розбудови аграрного ринку, які свідчать про те, що для подолання агропродовольчої кризи необхідно застосовувати системний підхід. Успіх аграрної реформи залежить від оптимального поєднання реформування відносин власності з цивілізованими механізмами формування ринку сільськогосподарської продукції, що для умов України є принципово новим явищем.
Розробці теоретичних питань формування організованого аграрного ринку, удосконалення його державного регулювання присвячені праці вітчизняних учених, зокрема, Андрійчука В., Гайдуцького П., Дем’яненка М., Дем'яненка С., Коваленка Ю., Лукінова І., Маліка М., Мостового П., Нелепа В., Павленка А., Пасхавера Б., Саблука П., Сороки Л., Черевка Г., Шеремети А., Шморгуна В., Худолій Л., Юрчишина В. та інших учених. Їх зусиллями створений міцний теоретико-методологічний фундамент дослідження названої проблеми, вирішено багато її методичних та прикладних аспектів. Проте окремі питання цієї багатогранної проблеми досліджені не достатньо. Зокрема, дискусійними залишаються ступінь і характер державного втручання в діяльність аграрного ринку, принципи раціональної побудови та управління продуктовими ринками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування ринку конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок