Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ДІАЛОГОВОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

МОДЕЛЮВАННЯ ДІАЛОГОВОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ДІАЛОГОВОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ в ЕНЕРГЕТИці ім. Г.Є. пухова
Ус Галина Олександрівна
УДК 007. 159. 955
МОДЕЛЮВАННЯ ДІАЛОГОВОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ
Спеціальність 05.13.06 “Автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій та економічної кібернетики Черкаської академії менеджменту Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності.
Науковий керівник: доктор технічних наук
Саух Сергій Євгенович, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Михайленко Віктор Мефодійович, Європейський університет, завідувач кафедри математичних дисциплін;
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Олецький Олексій Віталійович, Національний університет “Києво - Могилянська академія”, доцент.
Провідна організація:
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, відділ цифрових моделюючих систем
Захист відбудеться “30”вересня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вулиця Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розісланий “27”серпня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, к.т.н. Сємагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досягнення в галузі інформаційних систем і технологій привели до швидкого росту їх використання у сфері управління об’єктами в економіці, техніці, соціальних галузях. У корпоративній практиці управління, менеджери усіх рівнів можуть користуватися знаннями, накопиченими як завдяки власному досвіду, так і тими, що їх пропонують системи підтримки прийняття рішень (СППР). Класичні математичні методи та моделі підтримки рішень, втілені в алгоритми, суттєво зменшують час та ризики прийняття рішень.
В той же час дослідження процесів прийняття управлінських рішень з використанням комп’ютерних технологій свідчать, що центральне місце у цих процесах належить людині, що приймає рішення – ЛПР - а частіше – групі людей. Найбільш вагомими серед процедур прийняття рішення є дії учасників прийняття рішень і компонентів СППР, які використовують інформаційні технології для збору даних, генерації варіантів рішення, обміну експертними оцінками та власне раціонального вибору з використанням інструментальних комп’ютерних засобів.
В теорії та практиці діалогових методів спілкування користувача з комп’ютером українські дослідники мають вагомі надбання. Вклад у створення діалогових систем та їх теоретичних засад зробили А.М. Довгялло, К.Л Ющенко, А.Ф. Верлань, О.Л. Перевозчикова, В.Д. Самойлов І.О. Чмирь, О.В. Олецький та інші. Дослідники, які працюють над проблемами створення СППР, вважають, що на цій основі необхідно розвивати методи комунікації з базами знань з урахуванням когнітивних моделей. Ця точка зору ґрунтується на необхідності моделювання поведінки та інтелектуальної діяльності менеджера для побудови ефективних комунікаційних компонентів СППР.
Таким чином, актуальними задачами є дослідження логічної структури і властивостей діалогового процесу, який функціонально еквівалентний моделям предметної області, процедурам збору інформації, пошуку альтернатив, раціональному вибору в управлінні, а також побудова архітектури СППР і її програмна реалізація.
Дисертаційна робота присвячена теоретичному і практичному розвитку комп’ютерних систем маніпулювання знаннями для пошуку рішення, акцент зроблено на розробці і використанні для цієї мети діалогового процесу. Підхід, що захищається в роботі, базується на архітектурі інтелектуальних систем, але принципово відрізняється від неї такими аспектами:
§
Використовується єдина модель організації діалогу як для пошуку нових даних, так і для покрокового знаходження рішення проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ДІАЛОГОВОГО ПРОЦЕСУ ДЛЯ РОЗРОБКИ КОМП’ЮТЕРНИХ СИСТЕМ ПІДТРИМКИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок