Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНТИТОТАЛІТАРНИЙ ДИСКУРС УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМАТИКА ГОЛОДОМОРУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

АНТИТОТАЛІТАРНИЙ ДИСКУРС УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМАТИКА ГОЛОДОМОРУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

Назва:
АНТИТОТАЛІТАРНИЙ ДИСКУРС УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМАТИКА ГОЛОДОМОРУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,34 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ТИМОЩУК НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 821.161.2“19”-3:94(477) “19”
АНТИТОТАЛІТАРНИЙ ДИСКУРС
УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ:
ПРОБЛЕМАТИКА ГОЛОДОМОРУ
ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
ПОГРЕБЕННИК Володимир Федороич,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова,
завідувач кафедри української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ШТОНЬ Григорій Максимович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри історії української літератури та шевченкознавства
кандидат філологічних наук, доцент
КОНОНЧУК Тетяна Іванівна,
Академія адвокатури України,
завідувач кафедри української філології та культурології
Провідна установа: Ніжинський педагогічний університет імені
Миколи Гоголя, Міністерство освіти і науки України,
кафедра української літератури, м. Ніжин.
Захист відбудеться “13” квітня 2006 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.15 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: бульвар Тараса Шевченка, 14, м. Київ, 01017.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці імені М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: вул. Володимирська, 58, м. Київ, 01017.
Автореферат розісланий “13” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Копаниця Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Головне завдання українського літературознавства постколоніальної доби – об’єктивне наукове відтворення літературного процесу ХХ століття в усій його повноті та цілісності як єдиного, хоч і вимушено „двоколійного” явища. Дослідження українських учених за останні півтора десятиріччя зробили чимало для деколонізації, інтелектуальної та духовної, колишньої периферії Радянського Союзу. Зокрема, у активний обіг національної культури повернуто постаті та цілі пласти літератури періоду визвольних змагань 1917–1920 рр., міжвоєнної доби, явища еміграційного письменства, що творчо утверджувало одвічні українські та водночас загальнолюдські морально-етичні вартості.
Літературознавче осмислення української прози ХХ ст. неможливе без адекватного прочитання творів антитоталітарного спрямування – закономірного і вмотивованого явища духовного життя та спротиву нації. В українському письменстві різних часів з'явилося чимало прозових писань, у яких художньо моделювався голодомор українців у ХХ ст. Із відомих ідеологічних причин твори українського письменництва з відповідними мотивами були забороненою зоною – як і табуйовано сам факт трьох голодоморів у радянській державі. Тож і відповідний гостро критичний і водночас гуманний дискурс української прози ХХ століття не міг бути в СРСР об'єктом ґрунтовного наукового вистудіювання. Окремі твори цієї проблематики, „воскреслі” в добу гласності, в 90-х рр. виходили на перший план наукового аналізування. Проте комплексно, як єдиний ідейно-естетичний феномен, досі проза голоду ще не була об’єктом спеціального дослідження. Новітні методики літературознавчого аналізу спонукають дослідників концептуально переорієнтувати ракурс мислення, розширити інтерпретаційний діапазон і, використовуючи принцип міждисциплінарної інтегративності, герменевтичні підходи, науково об’єктивно оцінити цей пласт нонконформістської прози.
Актуальність роботи, крім вищесказаного, зумовлена також тим, що літературознавче осягнення проблеми назагал обмежується поодинокими публікаціями у фаховій періодиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АНТИТОТАЛІТАРНИЙ ДИСКУРС УКРАЇНСЬКОЇ ПРОЗИ ХХ СТОЛІТТЯ: ПРОБЛЕМАТИКА ГОЛОДОМОРУ ТА ОСОБЛИВОСТІ ЇЇ ХУДОЖНЬОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок