Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВОЛОДИМИР ГНАТЮК І УКРАЇНСЬКА ЕТНОГРАФІЧНА НАУКА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ

ВОЛОДИМИР ГНАТЮК І УКРАЇНСЬКА ЕТНОГРАФІЧНА НАУКА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ

Назва:
ВОЛОДИМИР ГНАТЮК І УКРАЇНСЬКА ЕТНОГРАФІЧНА НАУКА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,65 KB
Завантажень:
311
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА імені ІВАНА КРИП'ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
УДК 39 (092)(477) “18-19”
Шеремета
Оксана Михайлівна
ВОЛОДИМИР ГНАТЮК І УКРАЇНСЬКА ЕТНОГРАФІЧНА НАУКА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.05 – етнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ЛЬВІВ 2003
Дисертацією є рукопис.
 
Роботу виконано на кафедрі етнології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
 
Науковий керівник: Макарчук Степан Арсентійович,
доктор історичних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
(Львівський національний університет
імені Івана Франка)
Офіційні опоненти: Кирчів Роман Федорович,
доктор філологічних наук, професор,
(Інститут народознавства НАН України,
завідувач відділу фольклористики)
Матисякевич Зіновій Михайлович,
кандидат історичних наук, професор,
(Тернопільська академія народного
господарства)
Провідна установа: Київський національний університет
Імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 27 травня 2003 р. о 17 годині на засідання спеціалізованої вченої ради Д .222.01 в Інституті українознавства імені Івана Крип'якевича НАН України та Інституті народознавства.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту українознавства імені Івана Крип'якевича НАН України.
Автореферат розісланий 24 квітня 2003 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І. Г. Патер
Актуальність дослідження. Початок ХІХ ст. характеризувався значним посиленням інтересу української інтелігенції, зокрема, на Наддніпрянській Україні, до національної історії, етнографії та фольклору. Проте розвиток культурно-наукового життя в Україні не влаштовував уряд Російської імперії. У 1876 р. було припинено діяльність Південно-Західного Відділу Російського географічного товариства, на той час головного організаційного центру етнографічної роботи в Україні, що значно зменшувало можливості народознавчих студій.
Новий етап розвитку української етнографії розпочався щойно в 90–х рр. ХІХ ст. завдяки діяльності Наукового Товариства ім. Шевченка. Українська етнографія у цей час сформувалася як самостійна наука, дослідники стали керуватися загальноприйнятими в європейській науці вимогами, фахово вивчати побут і традиційну культуру народу, його діалекти, жанри усної народної творчості, звичаї і обряди, духовні цінності.
Особливу роль у той час у розгортанні етнографічних досліджень і розвитку науки відіграв Володимир Гнатюк. Він був автором багатьох програм етнографічних експедицій, залучав до участі в дослідженнях матеріальної і духовної культури кращих представників інтелігенції регіонів, підтримував творчі контакти з вченими зарубіжних країн, активно переносив методику їхньої праці в практику етнографів України. Вчений особисто здійснював важливі і актуальні дослідження на теренах Галичини, Закарпаття, Буковини, частково в Наддніпрянській Україні. Особливого резонансу набули його праці про етнодемографічну ситуацію на українсько-словацькому та українсько-угорському пограниччях, про духовне життя українців Закарпаття, про обряди карпатських етнографічних груп. Будучи одним з перших українських етнографів-професіоналів, він виробив теоретичні засади записування і публікації фольклорно-етнографічних матеріалів. Важливе значення мала його організаторська діяльність у Науковому Товаристві ім. Шевченка.
Актуальність досліджуваної теми зумовлена тим, що незважаючи на значну увагу в українській та радянській історіографії до творчої спадщини В. Гнатюка загалом, усе ж діяльність ученого як етнографа, його роль у розвитку української етнологічної науки, розглядалася лише побіжно. Необхідність дослідження зумовлена також тим, що маловивченим аспектом творчості В. Гнатюка є методологія та методика його наукової діяльності. Досі недостатньо висвітленою залишається праця вченого в НТШ. Здійснюючи дослідження, дисертант керувався наміром насамперед з’ясувати роль В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВОЛОДИМИР ГНАТЮК І УКРАЇНСЬКА ЕТНОГРАФІЧНА НАУКА КІНЦЯ XIX – ПОЧАТКУ XX СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок