Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В ЗОНІ ТРИВАЛОЇ ДІЇ МАЛИХ ДОЗ РАДІАЦІЇ

СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В ЗОНІ ТРИВАЛОЇ ДІЇ МАЛИХ ДОЗ РАДІАЦІЇ

Назва:
СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В ЗОНІ ТРИВАЛОЇ ДІЇ МАЛИХ ДОЗ РАДІАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,72 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
Дубей Леонід Ярославович
УДК 616.15-053.2-02:614.876
СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ,
ЯКІ ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В ЗОНІ ТРИВАЛОЇ
ДІЇ МАЛИХ ДОЗ РАДІАЦІЇ
(дослідження через 10 років після аварії на Чорнобильській АЕС)
14.01.10 - педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті патології крові та трансфузійної медицини АМН України, м. Львів.
Науковий керівник: ѕ доктор медичних наук
Новак Василь Леонідович,
Інститут патології крові та трансфузійної
медицини АМН України, м.Львів, директор інституту
Офіційні опоненти: ѕ доктор медичних наук, професор
Одинець Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської педіатрії
 
ѕ доктор медичних наук, професор
Ліхачова Аза Сергіївна,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри неонатології
Провідна установа: ѕ Київська медична академія післідипломної освіти
ім. П.Л. Шупика, кафедра гематології та трансфузіологї
Захист дисертації відбудеться 20.06.2001 р. о14 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.04 при Харківському державному медичному університеті (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного медичного університету (61022, м. Харків, пр. Леніна, 4).
Автореферат розісланий 18.05.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доцент Овчаренко Л.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Минуло перше десятиріччя після найбільшої радіоекологічної катастрофи у світі, яку спричинила аварія на Чорнобильській АЕС. За цей період визначено в основному екологічні та соціальні наслідки аварії. У той же час її медичні аспекти залишаються недостатньо вивченими і потребують подальших досліджень. Це, насамперед стосується вивчення стану здоров’я дітей та підлітків, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях (З.Л. Гурницкая, 1991; Г.В. Оболонцева, 1992).
Якщо у початковий період радіаційного ураження найбільшу небезпеку складали ізотопи йоду, то в даний час – це інкорпоровані радіоізотопи цезію, стронцію тощо. Відносна тривалість внутрішнього випромінення (ВВ) при постійному або періодичному надходженні в організм цезію робить його на сьогоднішній день провідним радіаційним чинником.
Радіонукліди, що містяться в навколишньому середовищі (повітря, грунт, поверхневі та підземні води) за різноманітними ланцюгами потрапляють в організм людини. Внаслідок цього виникають стохастичні та нестохастичні радіобіологічні ефекти, що є наслідком не тільки прямої дії хронічного випромінення, але й розвитку багатьох процесів, які проявляються на різних рівнях біологічних систем (Л.А. Теплых, 1993).
За 10 років, що минули піля аварії, проведена велика кількість досліджень, які дозволяють оцінити стан здоров'я дітей та підлітків з контрольованих територій. З'ясовано, що аварія на ЧАЕС викликала суттєві зміни показників їх здоров'я, виявлено досить високий рівень загальної захворюваності в найзабрудненіших районах. Встановлено, що однією з радіочутливих систем організму є проліферуючі кровотворні клітини (Л.Д. Бонарцев, 1992). Аналіз багаточисельних робіт, присвячених вивченню найближчих та віддалених нестохастичних гематологічних наслідків дії малих доз радіації, дозволяє зробити висновок, що в залежності від виду та характеру опромінення, а також терміну спостереження, відхилення показників крові від нормативу можуть бути різними як за величиною, так і напрямком (О.А. Бобылева, 1992).
За останні роки з'явились роботи, присвячені гематологічному обстеженню дітей та підлітків, які зазнали дії іонізуючої радіації після аварії на ЧАЕС. У дітей та підлітків з регіонів з несприятливими радіаційними обставинами спостерігались різноманітні зміни з боку системи крові (О.П. Бебело, 1996). Найчастіше спостерігались зміни щодо кількості еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, гемоглобіну, які були більш виражені в 1989 - 1991 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СТАН ПЕРИФЕРИЧНОЇ КРОВІ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ, ЯКІ ПОСТІЙНО МЕШКАЮТЬ В ЗОНІ ТРИВАЛОЇ ДІЇ МАЛИХ ДОЗ РАДІАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок