Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕТНОКУЛЬТУРНЕ У СВІДОМОСТІ ПОЛІЕТНІЧНОГО СОЦІУМУ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРИДУНАВ’Я)

ЕТНОКУЛЬТУРНЕ У СВІДОМОСТІ ПОЛІЕТНІЧНОГО СОЦІУМУ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРИДУНАВ’Я)

Назва:
ЕТНОКУЛЬТУРНЕ У СВІДОМОСТІ ПОЛІЕТНІЧНОГО СОЦІУМУ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРИДУНАВ’Я)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,06 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ (м. Одеса) ім. К.Д. УШИНСЬКОГО
ЧЕБАН ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК:130+300.38+323.1
ЕТНОКУЛЬТУРНЕ У СВІДОМОСТІ ПОЛІЕТНІЧНОГО СОЦІУМУ
(НА МАТЕРІАЛАХ ПРИДУНАВ’Я)
Спеціальність 09.00.03. – соціальна філософія
та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук.
Одеса–2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського, Міністерство освіти та науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Кавалеров Анатолій Іванович,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського,
завідувач кафедри філософії і соціології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Пунченко Олег Петрович,
Одеська національна академія зв’язку ім. О.С. Попова,
завідувач кафедри філософії та українознавства
кандидат філософських наук
Надибська Оксана Ярославівна,
Одеський юридичний інститут
Харківського університету внутрішніх справ,
викладач кафедри соціально-економічних дисциплін
Провідна установа: Дніпропетровський національний університет, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться " 28" травня 2003 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.02 в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського за адресою:
65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського,
за адресою: 65021, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий " 26 " квітня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Г. Мисик
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. Етнічний ренесанс сьогодення та докорінна зміна усталених парадигм багатьох суспільних явищ та стереотипів, що визначають нові пріоритетні пошуки наукової думки у сфері міжнаціональних відносин, зумовлюють подальше дослідження стану національної свідомості та самосвідомості.
Сьогодні на передній план фiлософської науки виступає проблема етнокультурного у свідомості поліетнічного соціуму, складників етносвідомості, її еволюції у процесі наступу цивілізації на етнос й аналіз дії захисних механізмів етносу задля збереження власної самоцінності спільноти за сучасних умов.
Актуальність дослідження зумовлюється потребою відродження національної самосвідомості нинішнього покоління народу України і формування свідомості у майбутніх поколінь та необхідністю з’ясування ролі фактору етнічності у процесі націотворення, що неможливо зробити без чіткого наукового апарату, найперше, соціофілософського тлумачення етнокультури.
Крім того, актуальність зазначеної проблеми диктується необхідністю дослідження етнічної свідомості особи як найважливішого індикатора етносу, що проявляється в усіх сферах життя та діяльності людей і на різних рівнях: побутовому, громадському, політичному, науковому та, найголовніше, етнокультурному.
Потрібно констатувати недостатність робіт, присвячених соціально-філософському осмисленню особливостей формування і прояву етнокультурного у свідомості поліетнічного соціуму, його реалізації у сучасному багатонаціональному суспільстві, функції етнокультурного у формуванні світоглядних засад представників етноспільнот.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження пов'язана з плановою тематикою кафедри філософії і соціології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) ім. К.Д. Ушинського "Інноваційність в методології і технології наукового та соціального пізнання" (Затверджена на засіданні Вченої ради університету. Протокол № 5 від 25.12.1997).
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є виявлення детермінант формування і прояву етнокультурного у свідомості членів поліетнічного соціуму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕТНОКУЛЬТУРНЕ У СВІДОМОСТІ ПОЛІЕТНІЧНОГО СОЦІУМУ (НА МАТЕРІАЛАХ ПРИДУНАВ’Я)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок