Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ НАСІННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ НАСІННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ НАСІННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ГАЛЬЧИНСЬКА Валентина Андріївна
УДК 631.53.01:635.1/.8:339.13
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ
ФОРМУВАННЯ РИНКУ НАСІННЯ
ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.07.02. – Економіка сільського господарства
і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті аграрної економіки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор економічних наук,
професор, заслужений економіст України
БОЙКО Віктор Іванович,
завідувач відділу продовольчих
ресурсів і зовнішньоекономічних
зв’язків Інституту аграрної економіки УААН
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, академік УААН
заслужений діяч науки і техніки України
ШПИЧАК Олександр Михайлович,
Академік секретар відділення економіки УААН
кандидат економічних наук, доцент
КОЗАК Григорій Якович,
асоціація “Укрсортнасіннєовоч”, голова асоціації
Провідна установа: | Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України
Захист відбудеться “29” жовтня 2002 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.350.01 в Інституті аграрної економіки за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, 3 поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомиться у бібліотеці Інституту аграрної економіки УААН, м. Київ, вул. Героїв оборони, 10, кімн. 212.
Автореферат розісланий “26” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, В. А. Пулім


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В агропромисловому комплексі України відбуваються суттєві макроекономічні зміни, які відіграють вирішальну роль у подальшому розвитку основних галузей виробництва. Ці зміни стосуються й овочівництва, яке нині зосередилось у приватному секторі економіки, а селекція і насінництво овочевих культур у державних наукових установах. Змінилися обсяги виробництва, канали надходження насіння; попит: обсяги закупівлі насіння, експорту, імпорту; співвідношення попиту і пропозиції, структура власності в системі маркетингу й регіональна структура. Кон’юнктура на насінницькому ринку щорічно змінюється і значною мірою залежить від обсягів продажу свіжих та перероблених овочів.
Деяке зниження споживання овочів на душу населення в абсолютному вимірі призвело до звуження овочевого ринку в Україні, а трансформації умов його функціонування та відповідно вплинуло на виробництво насіння овочевих культур.
Водночас достатня забезпеченість високоякісним насінням кращих сортів і гібридів, при дотриманні всіх інших необхідних елементів технології дає можливість підвищити врожайність овочевих культур на 30-40%. Підвищення якості овочів потребує прискореного створення нових сортів і активнішого поновлення їх асортименту. Це вимагає чітко налагодженої організації селекційно-насінницької роботи по створенню нових сортів і гібридів овочевих культур інтенсивного типу, які відрізняються високими технологічними та смаковими якостями.
Слід відмітити недостатній розвиток зовнішньоекономічної діяльності у сфері насінництва овочевих культур, внаслідок чого втрачені ринки країн СНД.
З переходом до ринкових відносин виник ряд організаційно-економічних проблем, зокрема щодо визначення стратегії розвитку селекції і насінництва та формування і функціонування ринку насіння овочевих культур, удосконалення маркетингової діяльності і наукової селекційної роботи. Вирішення зазначених проблем потребує комплексного підходу до їх вивчення, спрямованого на підвищення економічної ефективності системи селекції і насінництва та відродження галузі овочівництва.
Проблеми функціонування агропромислового комплексу досліджуються вітчизняними вченими В.Я. Амбросовим, П.І. Гайдуцьким, М.Я. Дем’яненком, О.В. Крисальним, І.І. Лукіновим, М.Й. Маліком, О.М.Онищенком, М.А. Павловським, Б.Й. Пасхавером, П.Т. Саблуком, В.К. Савчуком, Л.М. Худолій, О.М. Шпичаком, В.В. Юрчишиним та багатьма іншими, а економічні проблеми овочівництва та насінництва, формування ринку даної продукції в Україні вивчають О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ РИНКУ НАСІННЯ ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок