Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ НІМЕЧЧИНИ І УКРАЇНИ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА).

РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ НІМЕЧЧИНИ І УКРАЇНИ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА).

Назва:
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ НІМЕЧЧИНИ І УКРАЇНИ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,10 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ШКЕЛЕБЕЙ ІРИНА ІВАНІВНА
УДК: 37.036
РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ НІМЕЧЧИНИ І УКРАЇНИ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ
(НА МАТЕРІАЛАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА).
13.00.01.– загальна педагогіка та історія педагогіки
дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
К И Ї В - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі педагогіки Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: - кандидат педагогічних наук, доцент
Безносюк Олександр Олексійович,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, начальник кафедри математичного та
програмного забезпечення автоматизованих сис-
тем управління.
Офіційні опоненти: - доктор педагогічних наук, професор
Завгородня Тетяна Костянтинівна,
Прикарпатський державний університет імені
Василя Стефаника, завідувач кафедри історії
педагогіки.
кандидат педагогічних наук
Масол Людмила Михайлівна,
Інститут проблем виховання АПН України, про-
відний науковий співробітник лабораторії есте-
тичного виховання.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний
Університет імені К.Д.Ушинського, кафедра
педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Одеса.
Захист відбудеться 18 лютого 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 001. 16 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, 01033, м.Київ, вул. Володимирська, 60, ауд.314.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка, 01033, м.Київ, вул.Володимирська, 58, ауд.9.
Автореферат розісланий 15 січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради С.Й.Вільчинський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна в третьому тисячолітті переживає значні соціально – економічні зрушення, які зумовлюють необхідність суттєвого реформування діяльності усіх соціальних інститутів суспільства і, передусім, системи освіти. Провідним завданням цих інституцій має стати піднесення людини як найвищої цінності суспільного життя, розвиток її інтелекту, потенційних творчих можливостей, формування загальнолюдських і національних морально – духовних цінностей. На розв’язання цих завдань спрямовані важливі державні документи - Закон України “Про освіту”, Державна національна програма “Освіта. Україна ХХІ століття”, Концепція національного виховання, Закон України “Про загальну середню освіту” та ін.
Пріоритетом сучасної державної політики у розвитку освіти в Україні є заміна авторитарно-дисциплінарної моделі навчання на особистісно орієнтовану, що передбачено Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті. Її сутнісними ознаками є навчання і виховання особистості з максимальною індивідуалізацією, створення сприятливих умов для саморозвитку і самонавчання особистості, осмислене визначення можливостей і життєвих цілей, наближення освіти до нагальних, індивідуальних і життєвих потреб.
Відродження української національної школи передбачає естетизацію всіх ланок навчально-виховного процесу через їх інтеграцію з кращими здобутками світової культури та глибокого і послідовного вивчення учнями національної історії, культури, народної художньої творчості.
Актуальність нашого дослідження зумовлюється тим, що воно є першою спробою вивчити позитивний досвід Німеччини 90–х років ХХ століття у вирішенні кола питань, пов’язаних з художньою освітою підростаючого покоління. При цьому ми розуміємо під художньою освітою цілеспрямовану систему діючого формування людини, яка в змозі оцінювати та усвідомлювати естетичне в житті, природі, мистецтві, здатність жити й перетворювати світ, творити за законами краси та естетичної довершеності.
Вирішення кардинальних проблем педагогіки потребує, крім розгортання нових теоретичних та експериментальних досліджень, також критичного вивчення шляхів розвитку теоретичної думки та педагогічної практики в різних країнах.
Знайомство з політикою в галузі освіти, з педагогічними теоріями та навчально-виховною практикою зарубіжних країн, дозволяє виявити прогресивні явища та нововведення, визначити шляхи розвитку актуальних задач, поставлених перед школою в наш час.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВИТОК ХУДОЖНЬОЇ ОСВІТИ У ШКОЛАХ НІМЕЧЧИНИ І УКРАЇНИ В 90-Х РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ (НА МАТЕРІАЛАХ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок