Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІНІСТЕРСТВА В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ

МІНІСТЕРСТВА В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ

Назва:
МІНІСТЕРСТВА В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,51 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
КИКОТЬ Павло Валерійович
УДК 342.51
МІНІСТЕРСТВА В СИСТЕМІ
ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.07 - теорія управління; адміністративне право і процес;
фінансове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії і методології законодавчої
діяльності та конституційного, адміністративного і фінансового
законодавства Інституту законодавства Верховної Ради України
Науковий керівник - доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
ОПРИШКО Віталій Федорович -
декан юридичного факультету
Київського національного економічного
університету
Офіційні опоненти - доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
СІРЕНКО Василь Федорович -
народний депутат України
кандидат юридичних наук, доцент
ОМЕЛЬЧЕНКО Андрій Володимирович –
заступник Голови Державного комітету
зв’язку та інформатизації України
Провідна установа - Одеська національна юридична академія,
кафедра адміністративного права і управління.
Захист відбудеться 24 січня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 21 грудня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради УСЕНКО І. Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Успішне формування і функціонування суверенної, демократичної, соціальної, правової Української держави вимагає спеціальних наукових досліджень у сфері організації державної влади, громадського й політичного життя. Як відомо, за часи СРСР правова доктрина фактично створювалася на основі апологетики побудови і діяльності радянської системи державної влади, а деякі вчені-правознавці інколи "пристосовували" результати своїх досліджень до тієї партійно-політичної лінії, що визначала суть політичних, економічних і соціальних перетворень у колишньому Союзі РСР, його окремих союзних республіках. Нині, в умовах незалежності нашої держави, потребують відповідного переосмислення наукові підходи до багатьох актуальних проблем держави та права, зокрема до правового регулювання діяльності органів виконавчої влади.
В українській науці адміністративного права і процесу та теорії управління певна увага традиційно приділяється організації і функціонуванню органів державного управління. Чимало цікавих і ґрунтовних досліджень функціонування зазначених органів вже було виконано відомими вченими-юристами нашої держави, і саме на них спирався у своїй роботі пошукач. Проте аналіз наукових напрацювань з цього питання свідчить про те, що існує гостра необхідність у нових, поглиблених дослідженнях діяльності центральних органів виконавчої влади, зокрема міністерств. Нині потрібно встановити правовий статус міністерства як центрального органу виконавчої влади, його місце в державно-правовому механізмі поділу влади, роль у вирішенні питань у різних сферах державного управління, визначити систему відносин міністерства з іншими органами державної влади. Слід зазначити, що однією з необхідних умов ефективного функціонування міністерств у режимі забезпечення чіткого правового регулювання діяльності цих органів є створення єдиного, внутрішньо узгодженого, стабільного законодавства, яке має базуватися, передусім, на нормах Конституції України.
Як відомо, в Україні за роки її незалежності сформувалася певна система міністерств як органів центральної виконавчої влади, покликаних виконувати функції державного управління у відповідних галузях. Навіть її поверхневий аналіз свідчить, що вона є не досить стабільною. Неодноразові і не завжди виправдані об’єднання, роз’єднання, ліквідація, створення нових міністерств, перетворення їх на державні комітети і навпаки дають підстави зробити висновок, що у нашій державі, незважаючи на деякі кроки по здійсненню адміністративної реформи, поки що не має чіткої програми вдосконалення системи центральних органів виконавчої влади, зокрема міністерств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІНІСТЕРСТВА В СИСТЕМІ ОРГАНІВ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок