Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРАХУВАННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ: ЦИВІЛЬНО – ПРАВОВІ АСПЕКТИ

СТРАХУВАННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ: ЦИВІЛЬНО – ПРАВОВІ АСПЕКТИ

Назва:
СТРАХУВАННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ: ЦИВІЛЬНО – ПРАВОВІ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
САБОДАШ РОМАН БОГДАНОВИЧ
УДК 368.811
СТРАХУВАННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ:
ЦИВІЛЬНО – ПРАВОВІ АСПЕКТИ
Спеціальність 12.00.03. – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі цивільного права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник
доктор юридичних наук, професор Безклубий Ігор Анатолійович, завідувач кафедри теорії та історії держави і права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук Луць Володимир Васильович, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін Академії муніципального управління (м. Київ)
кандидат юридичних наук, доцент Дрішлюк Андрій Ігорович, суддя Малиновського районного суду міста Одеси (м. Одеса)
Захист відбудеться “21” листопада 2007 р. о 10-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.001.06 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60, м. Київ, 01033)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 58, м. Київ, 01033)
Автореферат розісланий “ 20_” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор юридичних наук, професор ____________ Т. В. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток ринкової економіки в Україні викликав необхідність зміни правового регулювання відносин у сфері кредитування та використання різноманітних способів забезпечення виконання таких зобов’язань. Одним із способів забезпечення виконання зобов’язань, які на сьогодні починають активно застосовуватися в процесі здійснення кредитних операцій, є страхування кредитних ризиків.
Страхування кредитних ризиків не слід визначати як новий різновид страхування. Свої витоки воно розпочинає з морського страхування, яке існувало ще за часів стародавніх греків та римлян. Поступово страхування кредитних ризиків набуває рис самостійного виду страхування.
Це призводить до того, що страхування кредитних ризиків активно розробляється та впроваджується на теренах Західної Європи, США, Канади та багатьох інших країн. Обсяги страхування кредитних ризиків мають тенденцію до постійного зростання, а також створення нових різновидів його здійснення в країнах, де воно застосовується вже протягом тривалого часу. Це передусім зумовлено тим, що в зазначених країнах уже давно існує теоретичне обґрунтування та законодавчо закріплені основні передумови здійснення та розвитку такого різновиду страхування.
Розвиток страхування кредитних ризиків у країнах, що входили до складу Радянського Союзу, та країнах, які належали до соціалістичного табору, в силу існування планової економіки та державного регулювання кредитних операцій, а також не сприйняття керівництвом цих держав нових видів страхування був значною мірою сповільнений.
Після здобуття Україною незалежності значною мірою змінюються соціально – економічні відносини, які у свою чергу зумовлюють формування нових способів забезпечення виконання зобов’язань у сфері кредитних правовідносин.
Починаючи застосовувати такі способи забезпечення виконання зобов’язання, як страхування кредитних ризиків, суб’єкти таких правочинів стикаються зі значними прогалинами в законодавстві.
Поступово науковці здійснюють теоретичний аналіз відносин у сфері страхування, який є необхідним для розробки та впровадження нових нормативно–правових актів у сфері страхування.
Проте, навіть за наявності такого значного масиву теоретичних досліджень у сфері страхування, що на сьогодні напрацьований вітчизняними науковцями, на жаль, відсутній ґрунтовний аналіз саме страхування кредитних ризиків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТРАХУВАННЯ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ: ЦИВІЛЬНО – ПРАВОВІ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок