Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ КОЛЕСНО – КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНИХ ЛОКОМОТИВІВ З СЕКЦІЙНОЮ ГАЛЬМОВОЮ КОЛОДКОЮ

ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ КОЛЕСНО – КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНИХ ЛОКОМОТИВІВ З СЕКЦІЙНОЮ ГАЛЬМОВОЮ КОЛОДКОЮ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ КОЛЕСНО – КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНИХ ЛОКОМОТИВІВ З СЕКЦІЙНОЮ ГАЛЬМОВОЮ КОЛОДКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНА ГІРНИЧА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ТАРАН ІГОР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 622.625.28
ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ
КОЛЕСНО – КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНИХ ЛОКОМОТИВІВ З
СЕКЦІЙНОЮ ГАЛЬМОВОЮ КОЛОДКОЮ
Спеціальність: 05.05.06 – “Гірничі машини”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі рудникового транспорту Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, доцент Ширін Леонід Нікіфорович, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри рудникового транспорту (м. Дніпропетровськ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент Самуся Володимир Ілліч, Національна гірнича академія України Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри гірничої механіки (м. Дніпропетровськ),
кандидат технічних наук Максютенко Валерій Юрійович, завідувач відділу фізико-механічних основ гірничого транспорту Інститута геотехнічної механіки НАН України (м. Дніпропетровськ).
Провідна установа: Донецький державний технічний університет Міністерства освіти та науки України, кафедра гірничо-заводського транспорту і логістики.
Захист відбудеться “ 29 ” листопада 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.06 при Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України, за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Автореферат розісланий “ 29 ” жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук О.В. Анциферов.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ефективність підземного видобування вугілля на шахтах України залежить від досконалості транспортних схем та експлуатаційних характеристик засобів транспорту. З упровадженням механізованих очисних комплексів нового покоління значною мірою змінилися параметри систем розробки та проведення підготовчих робіт. Зі збільшенням довжини виробок підвищилися протяжність транспортування, величини та інтенсивність вантажопотоків, що визначає вибір виду транспорту.
Незважаючи на широке розповсюдження безперервного транспорту, в наш час переважаючим видом транспорту на горизонтальних виробках вугільних і рудникових шахт є локомотивна відкатка. Одним з основних параметрів, які характеризують безпечність шахтної електровозної відкатки, є довжина шляху екстреного гальмування. Існуючі нині тенденції підвищення продуктивності призводять до збільшення швидкості руху і ваги поїздів, екстрена зупинка яких на необхідній за нормами безпеки відстані (40м – для вантажних, 20м – для пасажирських) можлива лише при реалізації відповідної гальмової сили.
В рудникових потягах причіпна частина гальмовими засобами не обладнана, тому гальмові можливості потягу визначаються лише гальмовою силою, яка реалізується електровозом. На підземних рейкових шляхах, які відрізняються непостійністю профілю та часто порівняно великими ухилами, маса потягу обмежується гальмовими можливостями локомотиву. У зв'язку з цим граничні гальмові можливості (реалізація граничної сили гальмування, за умовами зчеплення локомотиву з рейкою) – досить важливий параметр, що часто обмежує діапазон застосування локомотивної відкатки.
Заведено вважати, що підземний електровоз повинен мати три незалежні види гальма: колодкове з ручним і механізованим приводами, електродинамічне (реостатне гальмування тяговими двигунами) і рейкове електромагнітне. На практиці часто ці загальнозаведені думки не підтверджуються. За відомостями ДХК “Павлоградвугілля” на 01.01.99р., з 136 локомотивів 106 (78% – локомотиви АМ8Д та 2АМ8Д) обладнані колодковими гальмами з ручним приводом, 20 (14,7% – електровози К10, К14) – колодковим гальмом з ручним та пневматичним приводом, і лише 10 (7,3% – електровози АРП10 та АРП14) мають, крім того, рейкові електромагнітні гальма.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ТА ВИБІР РАЦІОНАЛЬНИХ ПАРАМЕТРІВ КОЛЕСНО – КОЛОДКОВОГО ГАЛЬМА ШАХТНИХ ЛОКОМОТИВІВ З СЕКЦІЙНОЮ ГАЛЬМОВОЮ КОЛОДКОЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок