Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНТЕГРАЦІЯ ВИХОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ВПЛИВІВ СУСПІЛЬСТВА У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

ІНТЕГРАЦІЯ ВИХОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ВПЛИВІВ СУСПІЛЬСТВА У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

Назва:
ІНТЕГРАЦІЯ ВИХОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ВПЛИВІВ СУСПІЛЬСТВА У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,33 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
СОЦІАЛЬНО-ПЕДАГОГІЧНІ ЗАСАДИ ІНТЕГРАЦІЇ ВИХОВНИХ СИЛ (ВПЛИВІВ) СУЧАС
НОГО СУСПІЛЬСТВА У ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІ


ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЧЕРНУХА Надія Миколаївна
УДК 73.5.035(043)
ІНТЕГРАЦІЯ ВИХОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ВПЛИВІВ СУСПІЛЬСТВА У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
13.00.05 – соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Луганськ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант: | академік АПН України, доктор психологічних наук, професор
Бех Іван Дмитрович, Інститут проблем виховання АПН України, директор.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Міщик Людмила Іванівна,
Запорізький національний університет, професор кафедри педагогіки та психології;
доктор педагогічних наук, професор
Поліщук Юрій Йосипович,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи;
доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри історії педагогіки та порівняльної педагогіки.
Захист відбудеться 21 грудня 2007 р. о 9.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 21 листопада 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку української держави, демократичні перетворення, глобалізація процесу соціалізації підростаючого покоління, загальноєвропейські тенденції щодо зближення виховних орієнтирів, особливості національної системи виховання поставили перед педагогічною наукою завдання перегляду методологічного підґрунтя й низки теоретичних положень, на яких базуються уявлення про такий багатоаспектний і міждисциплінарний феномен, як інтеграція виховних соціальних впливів суспільства.
Інтеграція в освіті взагалі та інтеграція виховних соціальних впливів суспільства зокрема з філософсько-соціологічної точки зору все більше стає проблемою педагогічною, розв’язання якої є найважливішою умовою успішного розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому. Виховання дітей та молоді – важливий чинник економічного, соціального й культурного розвитку суспільства, збереження духовних, моральних, громадянських, родинних, національних і особистісних цінностей.
Формування громадянськості дітей та учнівської молоді, їхня підготовка до активної творчої соціально значущої, сповненої особис-тісного смислу життєдіяльності є найважливішою складовою розвитку суспільства та держави. Основними напрямами державної політики в галузі виховання в сучасних умовах стали принципи гуманістичної педагогіки, сформульовані в Конвенції ООН про права дитини, у Законах України „Про освіту”, „Про загальну середню освіту”, „Про дошкільну освіту”, „Про позашкільну освіту”, „Про професійно-технічну освіту”, у Державній програмі „Освіта” (Україна ХХІ століття), Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті, Концепції виховання дітей та молоді в національній системі (1996 р.), Концепції громадянської освіти (2001 р.), Концепції громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності (2002 р.), Національній програмі виховання дітей і учнівської молоді в Україні (2004 р.), Національній програмі виховання (2007 р.) тощо. Закладена в зазначених документах методологія освіти та виховання надає пріоритет розвиненій особистості, її життєвому й професійному самовизначенню, самореалізації, життєтворчості відповідно до національних цінностей та в контексті ідей інтеграції Української держави до європейського простору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: ІНТЕГРАЦІЯ ВИХОВНИХ СОЦІАЛЬНИХ ВПЛИВІВ СУСПІЛЬСТВА У ФОРМУВАННІ ГРОМАДЯНСЬКОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок