Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА БАКТЕРИЦИДНИХ ЗАСОБІВ ПРОЛОНГОВАНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТВАРИН

РОЗРОБКА БАКТЕРИЦИДНИХ ЗАСОБІВ ПРОЛОНГОВАНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТВАРИН

Назва:
РОЗРОБКА БАКТЕРИЦИДНИХ ЗАСОБІВ ПРОЛОНГОВАНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТВАРИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОЇ І КЛІНІЧНОЇ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ
КОВАЛЕНКО В’ЯЧЕСЛАВ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 619:614.48
РОЗРОБКА БАКТЕРИЦИДНИХ ЗАСОБІВ
ПРОЛОНГОВАНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТВАРИН
16.00.03 – ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ветеринарної медицини Української академії аграрних наук.
Науковий керівник - доктор ветеринарних наук, професор
Ященко Микола Федорович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
Головний науковий співробітник
лабораторії імунопатології
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук,
старший науковий співробітник
Завгородній Андрій Іванович,
Інститут експериментальної і клінічної
ветеринарної медицини УААН,
завідувач лабораторії туберкульозу
доктор ветеринарних наук, професор
Нікітенко Анатолій Мефодійович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри зоогігієни і основ ветеринарії
Провідна установа - Львівська державна академія
ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького
Міністерства аграрної політики України, м. Львів
Захист відбудеться “ 29 ” вересня 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.359.01 у Інституті експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН за адресою: 61023, м. Харків, вул. Пушкінська, 83.
Автореферат розісланий “26 ” серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________________  Бабкін А.Ф. 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для підтримання оптимальних санітарно-гігієнічнічних умов однією з найбільш важливих ланок є дезінфекція. Сучасні вимоги для нових дезінфекційних засобів вимагають принципово нових підходів їх створення, здатних забезпечити профілактичний пролонгований захист від патогенних мікроорганізмів в тваринницьких приміщеннях, приміщеннях м’ясопереробних підприємств та підприємств по виготовленню молочних продуктів. В багатьох країнах в останні роки здійснюється пошук і вивчення нових хімічних засобів та, особливо, їхніх сполучень, які б володіли високими дезінфікуючими властивостями відносно збудників інфекційних хвороб. При цьому особлива увага приділяється таким речовинам і їх сполученням, які були б універсальними за дезінфікуючою дією проти більшості бактерій і вірусів, оскільки їх можна терміново застосувати при змішаних захворюваннях у господарствах навіть до діагностики інфекції й ідентифікації збудників у вогнищах (Глазова Г. В., 2000; Ferris.., 1990; Мичко С. А., 2000; Ященко М. Ф., 2001).
Підвищення продуктивності тварин та зниження собівартості продукції можна досягти шляхом покращення годівлі, утримання, а також профілактики інфекційних хвороб тварин за рахунок своєчасної та якісної дезінфекції, яка забезпечує зниження концентрації патогенної мікрофлори в тваринницьких приміщеннях, розрив епізоотичного ланцюга розповсюдження захворювання, значне зменшення ризику зараження тварин тією чи іншою інфекцією (Демчук М. В., 1994; Косенко М. В., 1996; Пабат В. О., 1996; Русенко Я. Г., 1999; Ященко М. Ф., 2003).
Для дезінфекції тваринницьких приміщень та знезараження поверхностей доцільно використовувати екологічно безпечні дезінфікуючі препарати з високою бактерицидною властивістю (Кабардієв С. Ш., Амаєв К. Г., 1999).
Для санації приміщень тваринницьких, м’ясопереробних підприємств та підприємств по виготовленню молочних продуктів використовується велика кількість сучасних дезінфектантів. Але, в деяких випадках, вони не відповідають вимогам практики. Тому є необхідність розробляти нові підходи для удосконалення дезінфекційних засобів та способів їх застосування, а також комплексні композиції нових дезінфікуючих засобів превентивної дезінфекції у сполученні з поверхнево-активними речовинами (ПАР), що забезпечує можливість більш ефективно впливати на збудників інфекційних хвороб тварин (Попов Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА БАКТЕРИЦИДНИХ ЗАСОБІВ ПРОЛОНГОВАНОЇ ДІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ БОРОТЬБИ З ІНФЕКЦІЙНИМИ ХВОРОБАМИ ТВАРИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок